W zdrowym ciele, zdrowy duch! Kuchnia Renaty w Cooking Challenge!

Sport to zdrowie! O swoją formę można dbać dosłownie wszędzie, nawet w kuchni! :) Kuchnia Renaty​ udowadnia, że zwykła butelka wody może zastąpić sztangi. A przy okazji wraz z siostrzenicą przygotowała przepyszny deser z daktyli!

Kulki mocy Renaty

Kulki mocy Renaty

Opis wykonania

60 min
Łatwe
dla 5 osób

Kulki mocy - co kryje się pod tą enigmatyczną nazwą?

Cudowny zastrzyk energii i zdrowia, wypełniony orzechami, ulubionymi ziarnami i daktylami. Ta pyszna, szybka i łatwa w przygotowaniu przekąska znalazła już wielu amatorów. Spróbujcie koniecznie! Opis wykonania:
  1. W blenderze bardzo drobno zmiel orzechy z ziarnami, a następnie przesyp je do większej miski wraz z solą i przyprawami.

  2. Zmiel płatki owsiane i przesyp do osobnej miski.

  3. Na końcu zmiksuj namoczone wcześniej daktyle (wodę z moczenia odlej do szklanki, może się przydać później do rozrzedzenia masy), aż powstanie z nich gęsta i gładka masa.

  4. Do mieszanki orzechowej dodaj masę daktylową i wymieszaj w misce widelcem lub rękoma. Dodaj zmielone płatki owsiane, ugniatając całą masę – do momentu, aż przestanie kleić się do rąk, ale nadal pozostanie plastyczna.

    Zazwyczaj szklanka całych płatków owsianych jest wystarczająca, jednak zależy to od stopnia namoczenia i rodzaju użytych daktyli. Gdyby okazały się za suche – dodawaj po trochu wodę pozostałą z moczenia daktyli.

  5. Uformuj kulę ciasta i odstaw ją w misce do lodówki na minimum 15 minut, aż się schłodzi. W międzyczasie przygotuj dodatki do obtoczenia pralinek.

  6. Pralinki formuj w zwilżonych dłoniach. Na jedną kulkę przypada około jedna łyżka ciasta.

  7. Ozdabiaj kulki, wcześniej zwilżając je odrobiną wody i odkładaj na papier do pieczenia.

  8. Gotowe! Pralinki ułóż w papilotkach


Cooking Challenge
Wiecej moich przepisów
Wasza ocena