Przelicznik wartośći

Chce przeliczyć na

Wielkanocna zupa chrzanowa a’la żurek

Wielkanocna zupa chrzanowa a’la  żurek

Opis wykonania

240 min
Łatwe
dla 4 osób

Wielkanoc nie może obyć się bez tradycyjnych zup.

Żurek i zupa chrzanowa to dwie obowiązkowe propozycje na wielkanocnym stole. A gdyby połączyć je w jedno i przygotować zupę chrzanową a'la żurek z włoszczyną, wędzonym boczkiem i mieszanką świeżych ziół?Opis przygotowania:  1. Czosnek piecz w piecu, aż będzie czarny oraz przypalony, a następnie włóż go do garnka. Dodaj włoszczyznę, żebro, boczek i ziele angielskie. Gotuj przez około 3h, aż wywar będzie esencjonalny, a następnie odcedź go.

  2. W misce utrzyj żółtka ze śmietaną oraz chrzanem, przelej do garnka i na gotuj małym ogniu. Stopniowo dodawaj odcedzony wywar, cały czas mieszajac.

  3. Dodaj ziemniaki i gotuj aż zmiękną. Pod koniec dodaj kwas i dopraw solą. Każdą porcję posyp wymieszanymi świeżymi ziołami.

TIP:  • Wiosna za pasem i rodzina o żur woła... A najlepszy oczywiście jest ten z domowego zakwasu. Najlepiej znajdź w okolicy dobrą piekarnię, która piecze chleby na zakwasie i poproś piekarza o kilka łyżek. Taki zakwas możesz przechowywać latami, dosypując do niego mąkę i dolewając wody.

Tomasz Jakubiak
Wiecej moich przepisów
Wasza ocena

Quiz - jaką potrawą jesteś?

Co zrobisz z połączenia chleba, pomidorów, czosnku i bazylii?