Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Płyty grzewcze

Płyty grzewcze

Bosch oferuje płyty grzewcze we wszystkich dostępnych na rynku typach: gazowe, ceramiczne i indukcyjne. Dla osób posiadających duże umiejętności kulinarne, które dostrzegają istotne różnice pomiędzy zastosowaniami różnych rodzajów grzania, doskonałym rozwiązaniem będzie innowacyjna seria Domino. Są to specjalnie opracowane, szerokie zaledwie na 30 cm płyty gazowe, ceramiczne i indukcyjne. Zależnie od potrzeb można zestawić dwie lub trzy różne „kostki” Domina i zapewnić sobie pełny komfort gotowania i smażenia dowolnie wybranych potraw. Takie rozwiązanie docenią wielbiciele kuchni azjatyckiej i dań z woka – naczynia, które najwygodniej jest ogrzewać otwartym płomieniem gazowym. Bosch oferuje specjalny palnik do tego typu patelni.

Obok płyt bardzo wąskich w ofercie znajdują się również modele szerokie na 90 cm, które zapewniają możliwość jednoczesnego używania wielu różnych lub ponadprzeciętnie dużych naczyń.

Jak działa płyta Bosch?

Wszystkie płyty grzewcze Bosch posiadają szereg funkcji, które ułatwiają gotowanie i sprawne posługiwanie się sprzętem. Na szczególną uwagę zasługuje funkcja FlameSelect w płytach gazowych, która pozwala precyzyjnie regulować podawanie gazu, a więc i wielkość płomienia, za pomocą przycisków (+ i -). Dzięki aż dziewięciu stopniom regulacji możesz dowolnie zmniejszać i zwiększać ilość podawanego gazu w zależności od potrzeb. 

Spośród wszystkich typów płyt grzewczych najwięcej innowacyjnych rozwiązań i przydatnych funkcji oferują płyty indukcyjne Bosch. Urządzenia wyposażone w funkcję QuickStart same lokalizują naczynie, określają jego wielkość i dostosowują do niej powierzchnię pola grzewczego. Nie mniej przydatną funkcją jest MoveMode – odpowiednik „zestawiania na mniejszy ogień” w tradycyjnych kuchniach płytowych. Wystarczy przesunąć garnek na sąsiednie pole, żeby płyta samoczynnie zredukowała moc grzania (poprzednio używane pole jest wyłączane, a nowe automatycznie uruchamiane na najniższym poziomie grzania). Bardzo chętnie używaną funkcją jest PowerBooster: jej uruchomienie sprawia, że płyta indukcyjna podnosi gwałtownie moc i zagotowuje wodę do trzech razy szybciej, niż przy normalnym ogrzewaniu. Z PowerBooster gotowanie makaronu i innych potraw wymagających wrzucania na wrzątek jest znacznie szybsze. Z kolei przyspieszenie gotowania i smażenia oferuje funkcja PanBoost – patelnie i garnki uzyskują pożądaną temperaturę w ciągu zaledwie 30 sekund.

Technologicznym hitem okazała się funkcja FlexInduction, czyli elastyczne i w pełni automatyczne dopasowywanie powierzchni pola grzewczego do wymiarów naczynia. Płyta indukcyjna Bosch równomiernie ogrzewa nawet bardzo długie i wąskie brytfanki.

Niezależnie od typu płyty Bosch przyciągają wzrok starannie dopracowanym, eleganckim designem. Jednocześnie są ergonomiczne, wyposażone w czytelne wyświetlacze i intuicyjne w obsłudze. Zużywają też zaskakująco mało energii elektrycznej.