Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Gulasz z żołądków

Gulasz z żołądków

Gulasz to narodowe węgierskie danie, popularne także w Polsce. Przygotować możemy różnie wersje gulaszu – wołowy, wieprzowy, drobiowy czy mieszany. Popularność zyskuje też wegetariański gulasz warzywny. Nie zapominajmy jednak...

Czytaj więcej
Gulasz z żołądków
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół

 

Gulasz to narodowe węgierskie danie, popularne także w Polsce. Przygotować możemy różnie wersje gulaszu – wołowy, wieprzowy, drobiowy czy mieszany. Popularność zyskuje też wegetariański gulasz warzywny. Nie zapominajmy jednak o kategorii, która dzieli wielu z nas – jedni je uwielbiają, innym nie przejdą przez gardło. Mowa oczywiście o podrobach, a gulasz z podrobów to dla niektórych prawdziwy rarytas. W tej części Akademii Smaku zajmiemy się żołądkami.

Jak zrobić gulasz z żołądków?

Najważniejsze są dobrej jakości podroby, najlepiej ze sprawdzonego źródła. Żołądki na gulasz powinny być dobrze oczyszczone – należy je dokładnie umyć, zanim zaczniemy przygotowywać danie. Najlepiej sprawdzą się oczywiście drobiowe żołądki na gulasz, ponieważ drób to drobne zwierzęta, o niewielkich wnętrznościach (serduszkach, żołądkach czy móżdżkach).

Po dokładnym oczyszczeniu żołądki należy pokroić i gotować w osolonej wodzie przez pół godziny. Następnie na maśle zeszklić cebulę, dodać czosnek i podsmażać. Dodać ugotowane żołądki, podlać wodą i dusić na małym ogniu do miękkości. Pod koniec gotowania zagęścić śmietaną, by wytworzył się sos.

Oto prosty przepis na gulasz z żołądków. Danie można podawać z ziemniakami.