Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Hot dog

Hot dog

Gorąca kiełbaska lub parówka podawana w podłużnej bułce z sosami i dodatkami to jedna z najpopularniejszych przekąsek. Wprawdzie hot-dogi nie należą do najzdrowszych dań, ale przygotowując je w domu...

Czytaj więcej
Hot dog
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół
alert ikona
Brak przepisów spełniających kryteria

 

Gorąca kiełbaska lub parówka podawana w podłużnej bułce z sosami i dodatkami to jedna z najpopularniejszych przekąsek. Wprawdzie hot-dogi nie należą do najzdrowszych dań, ale przygotowując je w domu można przyrządzić ich zdrowsza wersję.

Domowy hot-dog

Przepis na hot-doga jest prosty jak bułka z masłem, ale kilka trików sprawi, że zamiast fast foodu, który ma jedynie szybko zaspokoić głód, możesz przygotować zdrowszą wersję hot-doga. Zamiast specjalnych pszennych bułek do hot-dogów użyj pszennej bułki typu sztangiel albo podłużnej pułki wieloziarnistej, parówkę możesz zastąpić cienką kiełbaską lub w wersji wegetariańskiej jej roślinnym zamiennikiem. Całości dopełnij keczupem i musztardą. To najpopularniejsza wersja, a zdrowy hot-dog potrzebuje jeszcze kilka dodatków w postaci liścia sałaty, kilku plasterków pomidora, krążków czerwonej cebulki i plasterków ogórka kiszonego, korniszona lub sałatki szwedzkiej. Domowe hot-dogi możesz wzbogacić plasterkiem sera żółtego, a całość posypać prażoną cebulką.