Piekarniki

Piekarniki marki Bosch wyznaczają nowe standardy funkcjonalności. Można w nich piec, grillować, gotować na parze, rozmrażać i podgrzewać potrawy. Zaawansowana automatyka umożliwia pełną kontrolę procesu obróbki termicznej oraz dobór najlepszych parametrów czasu i temperatury. Używając piekarnik Bosch, każdy może bez trudu przyrządzić soczystą pieczeń, upiec doskonale wyrośnięte ciasto drożdżowe z chrupiącą skórką czy ugotować na parze lekkostrawne danie jarskie.

Marka Bosch zadbała też o skuteczne rozwiązanie problemu utrzymania czystości w komorze pieczenia. Urządzenia z technologią EcoClean Direct mają ścianki pokryte powłoką z mikrocząsteczkami ceramicznymi, która pochłania tłuszcz i inne zanieczyszczenia, a następnie je utlenia. Proces jest całkowicie automatyczny – uruchamia się przy każdym cyklu pracy piekarnika. Sposobem na najbardziej uciążliwe zabrudzenia jest czyszczenie pyrolityczne: w temperaturze 480°C zabrudzenia, zebrane na ściankach urządzenia, zamieniają się w popiół, który wystarczy zetrzeć wilgotną ściereczką.

Jak działa piekarnik Bosch? 

Piekarniki Bosch dysponują szeregiem funkcji, dzięki którym przygotowanie smacznych i zdrowych posiłków sprowadza się do wyboru w menu odpowiedniego programu, podania wagi potrawy i wciśnięcia „Start” na panelu dotykowym. O resztę zadba AutoPilot. Z kolei sensor PerfectBake pozwala piekarnikowi automatycznie dobrać i na bieżąco korygować temperaturę oraz sposób grzania, a także wydłużyć lub skrócić czas pieczenia. Precyzyjny pomiar wilgotności zapewnia dostosowanie parametrów pieczenia do faktycznego stanu ciasta – nie ma ryzyka niedopieczenia lub nadmiernego wysuszenia. Podobne zadanie spełnia termosonda PerfectRoast, którą umieszcza się w pieczonym mięsie. Pomiar temperatury w kilku różnych miejscach zapewnia pełną kontrolę nad procesem pieczenia i niezmiennie doskonałe efekty.

Piekarniki Bosch posiadają system PerfectChef, który sprawia, że gotowanie staje się niezwykle proste. Po wstawieniu potrawy do piekarnika wystarczy wybrać w panelu sterowania jej nazwę i nacisnąć „Start”. PerfectChef sam ustawi optymalną temperaturę i czas trwania pieczenia. Używając piekarnika marki Bosch, każdy może poczuć się jak mistrz w kuchennym fachu.

Dla miłośników multifunkcyjnych urządzeń optymalnym rozwiązaniem będzie piekarnik z mikrofalą. Oprócz doskonałych rezultatów pieczenia posiada również funkcję podgrzewania potraw przy równoczesnym zachowaniu ich struktury i walorów smakowych. Wybierając piekarnik do zabudowy, możesz mieć pewność, że doskonale wkomponuje się w aranżację Twojej kuchni.

Piekarnik z funkcją mikrofali Bosch z Serie|8 jest odpowiedzią na potrzeby osób ceniących swój czas. Inteligentne połączenie tradycyjnego grzania z mocą mikrofal umożliwiają skrócenie czasu przygotowania potraw aż o połowę. Dzieje się to bez najmniejszej szkody dla smaku i wartości odżywczych pieczonych czy odgrzewanych dań.