Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Piekarniki

Piekarniki

Piekarniki marki Bosch wyznaczają nowe standardy funkcjonalności. Można w nich piec, grillować, gotować na parze, rozmrażać i podgrzewać potrawy. Zaawansowana automatyka umożliwia pełną kontrolę procesu obróbki termicznej oraz dobór najlepszych parametrów czasu i temperatury. Używając piekarnik Bosch, każdy może bez trudu przyrządzić soczystą pieczeń, upiec doskonale wyrośnięte ciasto drożdżowe z chrupiącą skórką czy ugotować na parze lekkostrawne danie jarskie.

Marka Bosch zadbała też o skuteczne rozwiązanie problemu utrzymania czystości w komorze pieczenia. Urządzenia z technologią EcoClean Direct mają ścianki pokryte powłoką z mikrocząsteczkami ceramicznymi, która pochłania tłuszcz i inne zanieczyszczenia, a następnie je utlenia. Proces jest całkowicie automatyczny – uruchamia się przy każdym cyklu pracy piekarnika. Sposobem na najbardziej uciążliwe zabrudzenia jest czyszczenie pyrolityczne: w temperaturze 480°C zabrudzenia, zebrane na ściankach urządzenia, zamieniają się w popiół, który wystarczy zetrzeć wilgotną ściereczką.

Jak działa piekarnik Bosch? 

Piekarniki Bosch dysponują szeregiem funkcji, dzięki którym przygotowanie smacznych i zdrowych posiłków sprowadza się do wyboru w menu odpowiedniego programu, podania wagi potrawy i wciśnięcia „Start” na panelu dotykowym. O resztę zadba AutoPilot. Z kolei sensor PerfectBake Plus pozwala piekarnikowi automatycznie dobrać i na bieżąco korygować temperaturę oraz sposób grzania, a także wydłużyć lub skrócić czas pieczenia. Precyzyjny pomiar wilgotności zapewnia dostosowanie parametrów pieczenia do faktycznego stanu ciasta – nie ma ryzyka niedopieczenia lub nadmiernego wysuszenia. Podobne zadanie spełnia termosonda PerfectRoast Plus, którą umieszcza się w pieczonym mięsie. Pomiar temperatury w kilku różnych miejscach zapewnia pełną kontrolę nad procesem pieczenia i niezmiennie doskonałe efekty.

Piekarniki Bosch wyposażone w funkcję AirFry umożliwiają smażenie potraw w piekarniku przy użyciu niewielkiej ilości oleju. Tym samym pozwalają przygotowanie smacznych i chrupkich, a jednocześnie niskokalorycznych dań, jak na przykład chipsy z warzyw. Z kolei funkcja Steam Function Plus sprawia, że sładniki zachowują więkość swoich witamin i wartości odżywczych. A dzieje się to za sprawą gotowania potraw na parze w temperaturze do 120°C

Dla miłośników multifunkcyjnych urządzeń optymalnym rozwiązaniem będzie piekarnik z mikrofalą. Oprócz doskonałych rezultatów pieczenia posiada również funkcję podgrzewania potraw przy równoczesnym zachowaniu ich struktury i walorów smakowych. Wybierając piekarnik do zabudowy, możesz mieć pewność, że doskonale wkomponuje się w aranżację Twojej kuchni.

Piekarnik z funkcją mikrofali Bosch z Serie 8 jest odpowiedzią na potrzeby osób ceniących swój czas. Inteligentne połączenie tradycyjnego grzania z mocą mikrofal umożliwiają skrócenie czasu przygotowania potraw aż o połowę. Dzieje się to bez najmniejszej szkody dla smaku i wartości odżywczych pieczonych czy odgrzewanych dań.