Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Roboty kuchenne

Roboty kuchenne

Seria robotów kuchennych MUM marki Bosch to urządzenia do wykonywania wszystkich niezwykle potrzebnych, lecz pracochłonnych i nielubianych czynności, takich jak mieszanie, ucieranie, mielenie, siekanie, miksowanie i ubijanie. Roboty kuchenne MUM radzą sobie równie dobrze z przetwarzaniem warzyw, owoców, mięs, orzechów, ciast, serów, ziaren oraz lodu. Przy ich użyciu ubijesz perfekcyjną pianę z białek, wymieszasz bez wysiłku ciasto drożdżowe o idealnej konsystencji, zmielisz orzechy, kawę czy mięso na kotlety. Roboty kuchenne Bosch przygotują także jedwabisty koktajl warzywny lub owocowy, pokroją ziemniaki na frytki i warzywa w kostkę, uporają się również błyskawicznie z tarciem warzyw czy sera.

Wielofunkcyjność robotów MUM idzie w parze z ich niezawodnością. Każde urządzenie z tej serii odznacza się nowoczesnym, wysmakowanym designem.

Jak działają roboty kuchenne MUM?

Roboty MUM posiadają dziesiątki przydatnych funkcji i akcesoriów, dzięki którym stają się niezastąpionymi pomocnikami w każdej kuchni. Nie ma zadania kuchennego, jakiego nie potrafiłyby wykonać szybko i perfekcyjnie.

Roboty z serii OptiMUM oraz MUM5 posiadają wbudowaną wagę, która znacznie ułatwia przygotowanie wielu potraw – szczególnie ciast i deserów, wymagających aptekarskiej precyzji w odmierzaniu składników. Wystarczy położyć produkt w misie robota, aby natychmiast został zważony. Waga działa również w akcesoriach – blenderze kielichowym i na tacy maszynki do mielenia. Posiadając tak profesjonalne urządzenie, nie potrzebujemy oddzielnej wagi kuchennej.

Najpojemniejszym (5,5-litrowa misa) urządzeniem w serii jest robot OptiMUM z wbudowaną wagą, który idealnie nadaje się do mieszania dużych ilości ciasta drożdżowego, w tym ciężkich mas chlebowych. Jednorazowo można w nim przygotować do 3,5 kg ciasta lekkiego i do 1,5 kg ciasta drożdżowego. Jest też niezwykle wydajny przy innych zastosowaniach – na przykład w ciągu minuty potrafi zmielić nawet do 2 kg mięsa. Maszynka do mięsa jest też bardzo użyteczna przy produkcji popularnych amoniaczków. Wystarczy zastosować nakładkę BakingSensation, aby uzyskać gotowe do pocięcia warkocze ciasta o ciekawych profilach. Model OptiMUM ma jako jedyny w serii rozbudowane opcje blendowania. Zestaw TastyMoments 5w1 pozwala zmielić kawę, utrzeć pesto czy przygotować smoothie. Dzięki funkcji SensorControl Plus robot wie, kiedy mieszane ciasto, ubijana piana z białek czy bita śmietana uzyskuje idealną konsystencję – czujnik powoduje samoczynne zakończenie pracy.

Robot kuchenny Serie 6 ma mieszadła, które poruszają się ruchem planetarnym w trzech kierunkach jednocześnie, dzięki czemu naśladują ruch ludzkich dłoni podczas zagniatania ciasta. To sprawia, że urządzenie poradzi sobie nawet z ciastem drożdżowym czy tym na zaczynie. Ponadto jest wyposażony w programy, które sterują inteligentne sensory. Zatem robot doskonale rozróżnia poszczególne rodzaje ciast czy białka. W ten sposób otrzymujesz gwarancję dobrzej wyrobionej masy.