Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Black Russian

Black Russian

Black Russian, w polskim tłumaczeniu Czarny Rosjanin, to koktajl alkoholowy powstały z wódki i kawowego likieru. Podawany jest w szklance z lodem. Poza Czarnym Rosjaninem występuje także drink z...

Czytaj więcej
Black Russian
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół
alert ikona
Brak przepisów spełniających kryteria

 

Black Russian, w polskim tłumaczeniu Czarny Rosjanin, to koktajl alkoholowy powstały z wódki i kawowego likieru. Podawany jest w szklance z lodem. Poza Czarnym Rosjaninem występuje także drink z kawą o nazwie Biały Rosjanin. Wersja biała to koktajl składający się z wódki, likieru kawowego i śmietanki, która pokrywa drink od góry. Biały Rosjanin podawany jest bez lodu, a odcięcie między kawowym, a śmietankowym smakiem jest widoczne i wyraziste.

Drink powstał w Belgii w latach 50-tych i został po raz pierwszy zaserwowany amerykańskiej ambasador przez belgijskiego barmana.

Black Russian – co to za drink?

Jak zrobić Black Russian? Mocny i klasyczny drink charakteryzuje się tylko dwoma składnikami. Możliwe jest wykonanie drinka samodzielnie i każdy sobie z nim poradzi. Szklankę należy wypełnić do połowy kostkami lodu. Do kostek dolewa się 1,5 miarki wódki i nieco ponad połowę miarki likieru kawowego. Po zamieszaniu i schłodzeniu produktów przez kostki lodu, można skosztować gotowego drinka.

Do podstawowych składników można dodać syrop cukrowy oraz laskę wanilii.