Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Cuba Libre

Cuba Libre

Cuba Libre, znany również jako rum z colą, to koktajl alkoholowy powstały z połączenia rumu, coli i limonki. Jest jednym z najbardziej znanych koktajli na świecie. Rum z colą...

Czytaj więcej
Cuba Libre
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół
alert ikona
Brak przepisów spełniających kryteria

 

Cuba Libre, znany również jako rum z colą, to koktajl alkoholowy powstały z połączenia rumu, coli i limonki. Jest jednym z najbardziej znanych koktajli na świecie. Rum z colą powstał na Kubie, w Hawanie, ok. 1900 roku. W czasie wojny amerykańsko-hiszpańskiej zostały połączone ze sobą symbolicznie składniki. Miało to pokazać sprzymierzone strony, a napój wypito na cześć niepodległości kraju przez Amerykanów. Napój alkoholowy uzyskał dużą popularność po powstaniu utworu „Rum and Coca-Col” przez grupę The Andrews Sisters.  Cuba Libre po hiszpańsku oznacza Wolna Kuba. Drink znajduje się także na oficjalnej liście koktajli Międzynarodowego Stowarzyszenia Barmanów – IBA.

Jak zrobić Cuba Libre?

Drink Cuba Libre jest bardzo prosty w przygotowaniu. Podstawowe składniki to biały rum, cola i sok z limonki. Cuba Libre podawany jest w wysokiej szklance. Szklankę należy wypełnić lodem, następnie wlać do niej rum, colę i sok z limonki lub jej cząstki. Po wymieszaniu składników w szklance, napój jest gotowy do spożycia.

Cuba Libre świetnie sprawdza się w upalne dni, a podawany może być jako orzeźwiający napój podczas spotkań ze znajomymi oraz do deserów, lodów, ciast i słonych przekąsek.