Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Daiquiri

Daiquiri – drink tylko dla kobiet? Zdecydowanie nie! Daiquiri na bazie rumu to jeden z najpopularniejszych, a także wbrew pozorom najłatwiejszych do przygotowania drinków. Przy tym charakteryzuje się wyjątkową...

Czytaj więcej
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół
alert ikona
Brak przepisów spełniających kryteria

 

Daiquiri – drink tylko dla kobiet? Zdecydowanie nie!

Daiquiri na bazie rumu to jeden z najpopularniejszych, a także wbrew pozorom najłatwiejszych do przygotowania drinków. Przy tym charakteryzuje się wyjątkową lekkością, ciekawym aromatem, świeżością i… mocą, co jest istotne w przypadku drinków. Historia tego trunku rozpoczęła się na Karaibach. Mawia się nawet, że daiquiri był ulubionym drinkiem pisarza Ernesta Hemingwaya! Jak zrobić daiquiri w domu? To bardzo proste – jeśli nie masz z tym doświadczenia, warto skorzystać z pomocy Akademii Smaku!

Jak zrobić daiquiri? Przepis idealny

Podstawowy daiquiri to drink na bazie rumu z dodatkiem lodu, syropu cukrowego, cytryny (lub limetki/limonki). Łączy kwaskowaty smak z mocą alkoholu i słodyczą. To typowy drink do wypicia na szybko. Tradycyjny przepis na daiquiri to około 60-70 ml napoju. Jednak powstaje coraz więcej rożnych kompozycji smakowych tego napoju. Na drugim miejscu, zaraz po klasycznym, jest daiquiri truskawkowe. Koniecznie spróbuj także i tej opcji, a potem… przygotuj swoje własne wariacje na temat daiquiri. Warto też dodać, że istnieje wersja podwójnego daiquiri – przepis wówczas zawiera nie 60, a 120 ml rumu. Taki mocniejszy rodzaj tego drinka to tak zwane Papa Doble.