Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Long Island Ice Tea

Long Island Ice Tea

To słynny, klasyczny drink, który znajduje się na oficjalnej liście koktajli Międzynarodowego Stowarzyszenia Barmanówi widnieje dziś niemal w każdej karcie koktajli. Według wielu źródeł, powstał na wyspie Long Island...

Czytaj więcej
Long Island Ice Tea
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół
alert ikona
Brak przepisów spełniających kryteria

 

To słynny, klasyczny drink, który znajduje się na oficjalnej liście koktajli Międzynarodowego Stowarzyszenia Barmanów i widnieje dziś niemal w każdej karcie koktajli. Według wielu źródeł, powstał na wyspie Long Island w latach 70. XX wieku. Skład Long Island Ice Tea zawiera pięć różnych alkoholi, co czyni go mocnym, ale jednocześnie przyjemnym w smaku. Alkohole te bowiem świetnie się ze sobą komponują.

Long Island Ice Tea – skład

Alkohole potrzebne do Long Island Ice Tea to wódka, srebrna tequila, rum, gin oraz triple sec, czyli słodki likier pomarańczowy, zawierający 40% alkoholu. W niektórych wersjach tequila zastępowana jest przez brandy. Dodatki stanowią sok z cytryny lub limonki, syrop cukrowy, cola oraz kostki lodu.

Jak zrobić Long Island Ice Tea?

To jeden z najprostszych drinków, których przygotowanie trwa dosłownie chwilę. Wszystkie pięć rodzajów alkoholi, sok z cytryny oraz syrop cukrowy należy wlać do szejkera (lub słoika) i wstrząsać przez ok. 10-15 sekund. Całość przelewamy do wysokiej szklanki wypełnionej lodem, a następnie uzupełniamy ok. 40 ml coli. Drink możemy podać w wersji „extra long”, z zastosowaniem podwójnej ilości alkoholi. Wykończeniem drinka jest ćwiartka cytryny lub limonki umieszczona na brzegu szklanki.