Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Pierogi smażone

Pierogi smażone

Polska to kraj słynący z pierogów. Zajadamy się pierogami z mięsem, z kapustąi grzybami, pierogami wegańskimi, na słodko… Do tego jeszcze dysponujemy różnymi rodzajami obróbki tej potrawy – pierogi...

Czytaj więcej
Pierogi smażone
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół

 

Polska to kraj słynący z pierogów. Zajadamy się pierogami z mięsem, z kapustą i grzybami, pierogami wegańskimi, na słodko… Do tego jeszcze dysponujemy różnymi rodzajami obróbki tej potrawy – pierogi gotujemy w wodzie, pieczemy, a także… smażymy! I to właśnie te smażone, choć niestety najczęściej mocno kaloryczne, są najsmaczniejsze. To nic dziwnego, w końcu tłuszcz to nośnik smaku. A jak przygotowywać takie pierogi, ile smażyć pierogi i na czym?

Smażyć pierogi czy nie, oto jest pytanie!

Tradycyjnie pierogi smażyło się na smalcu, jednak obecnie do smażenia dietetycy, jeśli już – to zalecają oliwę z oliwek, olej z awokado (rafinowany) albo olej rzepakowy, ewentualnie można wykorzystywać masło do krótkiego podsmażania. W przypadku pierogów – najlepiej wybrać olej rzepakowy, gdyż oliwa czy olej z awokado mogą nadawać im charakterystycznego posmaku, który nie będzie do pierogów zbytnio pasować.

Jak smażyć pierogi?

Smażymy pierogi już podgotowane – wrzucamy je na patelnię z rozgrzanym tłuszczem i cały czas kontrolując, podsmażamy do przyrumienienia z każdej strony. Zwykle wymaga to podsmażania 1-2 minuty na stronę. Jak widać, smażenie pierogów to banalnie prosta sprawa, grunt to pilnowanie patelni z potrawą, żeby się nie przypaliła. Jeśli masz ochotę wypróbować swoich umiejętności w smażeniu pierogów – polecamy ciekawy, inspirujący przepis na pierogi ze szczupakiem.