Pina Colada

 

Drink Pina Colada większości kojarzy się z wakacyjnymi wyjazdami. Pochodzi z Karaibów, a jego nazwa wzięła się z języka hiszpańskiego i oznacza przecedzony ananas. Jak sama nazwa wskazuje, Pina Colada ma orzeźwiający smak ananasa.

Z czego robi się Pina Coladę?

Bazą tego drinka są trzy składniki – rum, śmietanka kokosowa oraz sok ananasowy. Proporcje składników to odpowiednio 1-1-3. Ze względu na ograniczoną dostępność śmietanki kokosowej, wiele osób przygotowuje Pina Coladę z mleczkiem kokosowym lub mlekiem. Gotowego drinka podaje się w wysokiej szklance typu hurricane, z lodem oraz dodatkiem plastrów cytryny i ananasa. W ramach dekoracji brzeg szklanki można zamoczyć w soku z limonki, a następnie w wiórkach koksowych. Składniki na drinka można zmiksować blenderem wraz z dodatkiem kruszonego lodu. Dzięki temu będzie on miał kremową konsystencję. Pina Coladę można podawać również w wydrążonym ananasie.

Wariacje na temat Pina Colady

Bazowy przepis na Pina Coladę można łatwo modyfikować. Najczęściej stosowaną jest zamiana rumu na Malibu, czyli likier koksowy. W takim przypadku proporcje alkoholu do mleczka kokosowego i soku z ananasa zmieniają się na 2-1-3. Dla podkreślania smaku, można zdecydować się na niewielki dodatek soku z limonki.

Aby dodać naturalnej słodyczy, można dodać do drinka mus z truskawek lub mango.

Pina Coladę z powodzeniem przygotujesz także w wersji bezalkoholowej. Wystarczy pominąć dodatek rumu, a pozostałe składniki zmiksować w blenderze z dodatkiem świeżego ananasa.

Osoby, które nie przepadają za rumem mogą zdecydować się na wersje Pina Colady, w której rum zastąpiono wódką.

 


Niestety nie znaleziono nic pasującego do wyszukiwania