Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza
Konkurs

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza Konkurs

Sambuca

Sambuca

Sambuca – likier na bazie kwiatów czarnego bzu (wł. Sambuco), o charakterystycznym smaku z mocno wyczuwanymi nutami anyżu, kwiatów i owoców. Wszystko za prawą zawartych w nim kopru włoskiego,...

Czytaj więcej
Sambuca
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół
alert ikona
Brak przepisów spełniających kryteria

 

Sambuca – likier na bazie kwiatów czarnego bzu (wł. Sambuco), o charakterystycznym smaku z mocno wyczuwanymi nutami anyżu, kwiatów i owoców. Wszystko za prawą zawartych w nim kopru włoskiego, anyżu gwiaździstego i lukrecji. Oto odpowiedź na pytanie, jak smakuje sambuca. Warto również wiedzieć, że trunek ten pochodzi z Włoch, gdzie serwowany jest na kilka sposobów.

Sambuca – jak ją pić?

Popularny likier najczęściej serwowany jest jako składnik koktajlu. Oto trzy najpopularniejsze sposoby podania włoskiego specjału:

  1. Con la mosca – to sambuca z kawą, której ziarna wrzuca się do trunku i podpala całość. Po zdmuchnięciu płomienia wypijamy napój, a następnie żujemy pozostałe w nim ziarna kawy. Popularna jest również wersja z dodatkiem cukru trzcinowego.

  2. Biscuit in the glass – oryginalny przepis, w którym do likieru wrzucamy pokruszony biszkopt i dolewamy odrobinę chłodnej herbaty.

  3. Sambuca z colą – klasyczne połączenie typu alkohol+cola występuje również w wersji z kwiatowym likierem.

Aby w pełni docenić wyjątkowy bukiet smaku i aromatu, warto posmakować samego likieru (bez dodatków), a następnie skusić się na jedną z powyższych propozycji. Należy pamiętać, że sambuca ma około 40% zawartości alkoholu.