Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza
Konkurs

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza Konkurs

Sernik z rosą

Sernik z rosą

To jedno z najpopularniejszych w Polsce ciast ma wiele odmian – od tradycyjnego sernika z masłem i dużą ilością jaj, przez wersję nowojorską z kremowego serka, która powstaje w...

Czytaj więcej
Sernik z rosą
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół
alert ikona
Brak przepisów spełniających kryteria

 

To jedno z najpopularniejszych w Polsce ciast ma wiele odmian – od tradycyjnego sernika z masłem i dużą ilością jaj, przez wersję nowojorską z kremowego serka, która powstaje w kąpieli wodnej, po sernik na zimno – najłatwiejszą wersję bez pieczenia. Sernik z rosą to elegancka i efektowna odmiana ciasta z sera, idealna na przyjęcie. Sernik z rosą swoją nazwę zyskała dzięki kropelkom „rosy”, które tworzą się na bezowej piance po upieczeniu.

Przepis na sernik z rosą

Sernik z rosą to ciasto serowe na kruchym spodzie, wykończona miękką bezową pianką, na której tworzą się kropelki "rosy". Sernik z rosą bazuje na masie serowej według tradycyjnego przepisu, przygotowanej ze zmielonego trzykrotnie sera, jaj, budyniu waniliowego (lub mąki ziemniaczanej) i cukru. Masę serową piecze się na już wcześniej upieczonym kruchym spodzie. Pod koniec pieczenia, na masę serową wykładamy ubitą pianę. Kropelki „rosy” pojawią się na piance ok. godziny po wyjęciu ciasta z piekarnika.

Szybki sernik z rosą

Efektowny wygląd i puszyste ciasto wymagają kilku godzin pieczenia i studzenia. Proces ten można nieco przyspieszyć, np. zastępując kruche ciasto na spodzie pokruszonymi i połączonymi z roztopionym masłem herbatnikami maślanymi, a zamiast trzykrotnego mielenia sera, użyć gotowego z wiaderka. Te zabiegi nieco skrócą proces pieczenia.