Sex on the beach

Sex on the beach

 

Sex on the beach – co to za drink?

To – obok mohito, margarity i cosmopolitan – jeden z najbardziej znanych drinków na świecie. Kojarzy się z odpoczynkiem na rozgrzanej słońcem plaży i szumem morskich fal w upalny dzień. To drink beztroski i relaksu, który zawsze przywołuje piękne wspomnienia.

Jak zrobić sex on the beach?

Przepis na ten popularny koktajl wcale nie jest trudny. Wystarczy odrobina chęci i minimalne umiejętności barmańskie, by przygotować w domu sex on the beach. Składniki to: wódka, sok żurawinowy, sok pomarańczowy, likier brzoskwiniowy, kruszony lód, owoce do dekoracji (opcjonalnie). Co dalej? Do wypełnionej lodem szklanki wlej sok żurawinowy. Następnie w shakerze wymieszaj sok pomarańczowy z wódką oraz likierem brzoskwiniowym i ostrożnie przelej do szklanki tak, by utworzyć oddzielne warstwy i nie pomieszać soków. Szklankę możesz udekorować cytrusami. Pamiętaj, aby przed wypiciem wymieszać zawartość drinka

Sex on the beach – krótka historia

Skąd właściwie wziął się pomysł na ten kolorowy koktajl? Drink został wymyślony w 1987 roku na Florydzie, podczas konkursu promocyjnego popularnego likieru brzoskwiniowego – Peach Schnapps. Podobno nazwa koktajlu odzwierciedla skojarzenia z Florydą. Sex on the beach stał się tak popularny, że został wpisany na listę Międzynarodowego Stowarzyszenia Barmanów.


Niestety nie znaleziono nic pasującego do wyszukiwania