Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Sos pomidorowo-paprykowy

Sos pomidorowo-paprykowy

Ten sos to znakomita alternatywa dla wszechobecnego ketchupu. Wyróżnia go głębszy i bardziej wyrazisty smak. Z łatwością można go przygotować samodzielnie. Sos paprykowo-pomidorowy sprawdzi się do potraw z grilla,...

Czytaj więcej
Sos pomidorowo-paprykowy
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół

 

Ten sos to znakomita alternatywa dla wszechobecnego ketchupu. Wyróżnia go głębszy i bardziej wyrazisty smak. Z łatwością można go przygotować samodzielnie. Sos paprykowo-pomidorowy sprawdzi się do potraw z grilla, sałatek, kanapek, placków, tostów, omletów. Jego dodatek wzbogaci również smak potrawek i gulaszy.

Przepis na sos pomidorowo-paprykowy

Do przygotowania sosu wystarczą pomidory, papryki, bazylia lub inne ulubione zioła oraz trochę cukru i octu. Opcjonalnie można dodać do niego także cebulę oraz czosnek. Umyte i pokrojone warzywa na sos należy poddusić z dodatkiem przypraw na maśle lub oleju, aż będą miękkie. Jeszcze ciepłe należy zmiksować.

Innym sposobem na przygotowanie sosu pomidorowo-paprykowego jest wykorzystanie piekarnika i upieczenie w nim papryk. Smak pieczonej papryki różni się od tej duszonej. Następnie należy zdjąć skórki z papryk oraz pomidorów. Po tym wystarczy już tylko zmiksować wszystkie składniki na gładki sos. Aby nadać ostrości można dodać papryczkę chilli.