Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Szarpana wieprzowina

Szarpana wieprzowina

Szarpana wieprzowina – przepisy na jej przygotowanie i wykorzystanie Cechą charakterystyczną mięsa, jakim jest szarpana wieprzowina (z ang. pulled pork), jest bardzo długi czas pieczenia. Kilogram wieprzowiny należy piec...

Czytaj więcej
Szarpana wieprzowina
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół
alert ikona
Brak przepisów spełniających kryteria

 

Szarpana wieprzowina – przepisy na jej przygotowanie i wykorzystanie

Cechą charakterystyczną mięsa, jakim jest szarpana wieprzowina (z ang. pulled pork), jest bardzo długi czas pieczenia. Kilogram wieprzowiny należy piec w dość niskiej temperaturze przez nawet 9 godzin, by mięso stało się wyjątkowo miękkie, delikatne, wręcz samodzielnie rozpadające się na pojedyncze włókna po dotknięciu widelcem. Szarpana wieprzowina to dla kubków smakowych bardzo niecodzienne przeżycie. A do tego ta konsystencja! Choć ten rodzaj mięsa wymaga cierpliwości w przygotowaniu, to jednak warto wypróbować przepisy z szarpaną wieprzowiną w domowym zaciszu.

Sałatka z szarpaną wieprzowiną czy tacos?

Z szarpaną wieprzowiną można przygotować wiele różnorodnych potraw, nie tylko kuchni amerykańskiej, z której ten rodzaj obróbki mięsa pochodzi. Na przykład meksykańskie tacos z szarpaną wieprzowiną ma swoich zwolenników już na całym świecie. Jeszcze częściej jadamy burgery z szarpaną wieprzowiną, zwłaszcza w towarzystwie konfitury z czerwonej cebuli – lekka słodycz tego warzywa w połączeniu z aromatycznym, ziołowym smakiem delikatnego mięsa tworzy smakowitą mieszankę.

Warto wspomnieć, że wieprzowina wbrew pozorom może być wartościowym, zdrowym mięsem. Zawiera bardzo dużo białka, a także żelaza, cynku, witamin z grupy B (w tym ważnej witaminy B12, spotykanej niemal tylko w produktach odzwierzęcych). Do przygotowania tego mięsa w domu wystarczy, byśmy wybierali chude kawałki tuszy, a wtedy przy rozsądnym spożyciu nie musimy martwić się o zdrowie. Dobrym rozwiązaniem jest też sałatka z szarpaną wieprzowiną – danie lekkie, ale jednocześnie sycące i wartościowe.