Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Tequila

Tequila

Tequila to popularna wódka z Meksyku, dokładniej z rejonów miasta zwanego… Tequilą. Tequila – ile procent ma ten popularny trunek? Jest to trunek o mocy około 40%, bazujący na...

Czytaj więcej
Tequila
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół
alert ikona
Brak przepisów spełniających kryteria

 

Tequila to popularna wódka z Meksyku, dokładniej z rejonów miasta zwanego… Tequilą.

Tequila – ile procent ma ten popularny trunek?

Jest to trunek o mocy około 40%, bazujący na przefermentowanym soku z agawy niebieskiej. Dawniej nazywany był „mezcalem z Tequili”. Proces przygotowania tego alkoholu podzielony jest na kilka etapów i nie należy do najprostszych – być może dlatego w języku rdzennych mieszkańców regionu Tequili nazwa tego trunku oznacza „pracę”, „zmęczenie”, „trud”.

Tequila srebrna, tequila sunrise, tequila złota… Wybierz swój typ!

Tequila – jak pić ten wyjątkowy alkohol? Otóż można to robić na kilka sposobów. Najczęściej podaje się ją w formie szotów z dodatkami, od których zależy ostateczna nazwa drinka z tequilą. I tak, dwa najbardziej rozsławione szoty z tequilą to tequila srebrna – „Blanco”, podawana z solą i cytryną bądź limonką, a także tequila złota – „Oro”. Ta druga, bardziej aromatyczna – podawana jest z dodatkiem cynamonu i pomarańczy.

Także to, jak pić tequilę pod względem technicznym ma ogromne znaczenie. Najpierw powinno się zlizać sól lub cynamon z wgłębienia między kciukiem a palcem wskazującym, następnie należy wypić kieliszek alkoholu, a na koniec zagryźć (również w zależności od rodzaju drinka) cytryną, limonką lub pomarańczą. Na koniec wspomnijmy jeszcze o także popularnej tequili sunrise – to już nie szot, a większej objętości drink – koktajl z tequili, soku z cytryny, soku pomrańczowego i grenadyny. Niezwykle orzeźwiający, a także efektowny wizualnie – zwłaszcza ciekawie wygląda w trakcie przygotowywania, gdy jego składniki stopniowo mieszają się ze sobą, tworząc ciekawe efekty barwne.