Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Tequila sunrise

Tequila sunrise – drink na wakacje Drink kojarzący się z barwami nieba podczas zachodzącego słońca? To właśnie tequila sunrise – choć nazwa bardziej skłania ku myśleniu o wschodzie! Składniki...

Czytaj więcej
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół
alert ikona
Brak przepisów spełniających kryteria

 

Tequila sunrise – drink na wakacje

Drink kojarzący się z barwami nieba podczas zachodzącego słońca? To właśnie tequila sunrise – choć nazwa bardziej skłania ku myśleniu o wschodzie! Składniki do tego koktajlu są proste, ale razem tworzą nie tylko ciekawy efekt wizualny, ale i smakują wyśmienicie. Tequila sunrise – przepis składa się z klasycznej, meksykańskiej tequili z dodatkiem likieru z czarnych porzeczek, soku z limonki i wody gazowanej. Podczas wlewania cięższych płynów do wody z sokiem, powstają niesamowite efekty kolorystyczne, dlatego drink ten jest uwielbiany w okresie lata.

Tequila sunrise – przepis idealny!

Tequila sunrise – składniki do tego drinka wymieniliśmy powyżej, ale to nie jedyny sposób przygotowania go. Można też spotkać prostszą, nieco zmodyfikowaną wersję klasycznego przepisu. Tequila sunrise może też się składać z – oczywiście tequili – oraz grenadyny i soku pomarańczowego. Wspominaliśmy o tym, że drink tequila sunrise kojarzy się z zachodzącym słońcem, ale jej nazwa przywołuje raczej jego wschód. Powstał więc zmodyfikowany przepis, który pozwala na uzyskanie koktajlu o ciemniejszej barwie – tequila sunset, w którego składnikach zamiast grenadyny można poczuć brandy o smaku jeżynowym. Powstało zresztą wiele odmian drinka z tequilą – można spotkać jego wersję dietetyczną z sokiem żurawinowym, drinka, w którym zamienia się tequilę na wódkę czy też z dodatkiem rumu zamiast tequili. Wszystkie chwyty dozwolone!