Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Suszarki

Suszarki

Suszarki Bosch wyróżniają się tym, że są zarówno skuteczne, jak i bezpieczne dla ubrań. Urządzenia, działające pod kontrolą zaawansowanej elektroniki, potrafią wysuszyć ubrania tak, że większość możesz włożyć do szafy bezpośrednio po suszeniu – pomijając prasowanie. Odpowiednia konstrukcja bębna, utrzymanie stałej temperatury i siły przepływu powietrza pozwalają bezpiecznie suszyć nawet jedwabną bieliznę czy wyroby z delikatnej wełny.

W przypadku suszarki Bosch troska o bezpieczeństwo suszonych tkanin idzie w parze z odpowiedzialnością za środowisko naturalne. Automatyka sensorowa umożliwia stały monitoring procesu suszenia: urządzenie elastycznie dostosowuje temperaturę i czas pracy do rzeczywistej wilgotności prania. Efektem jest optymalizacja zużycia energii: suszarki Bosch gwarantują uzyskanie możliwie najlepszych efektów suszenia przy równoczesnym ponoszeniu jak najmniejszym kosztów. Kompleksowe podejście do optymalizacji pozwoliło marce Bosch stworzyć suszarki w klasie energetycznej A +++.

Jak działa suszarka Bosch?

Podobnie jak pralki, również suszarki marki Bosch wyposażone są w wydajne i ponadprzeciętnie ciche silniki. Posiadają też specjalny amortyzator oraz wytłoczenia ścianek bocznych, które skutecznie wyciszają urządzenie oraz zapobiegają wibracjom w czasie wirowania bębna. Dzięki temu możesz bezpiecznie ustawić urządzenie na pralce, tak by zaoszczędzić cenne miejsce w łazience lub pralni. Do tego celu służy specjalny łącznik z wysuwaną szufladą.

Rewolucją w suszeniu stało się zastosowanie pomp ciepła. Ta metoda odzysku wilgoci nie wymaga stosowania wysokich temperatur – zapewnia zmniejszone zużycie energii i całkowite bezpieczeństwo suszonych tekstyliów. Innowacyjna technologia sprawdza się szczególnie dobrze przy suszeniu tkanin delikatnych, wrażliwych na wysokie temperatury. Z kolei do suszenia ubrań wielowarstwowych Bosch opracował programy czasowe. Idealne zestrojenie temperatury i czasu pozwala uzyskać doskonałe efekty suszenia nawet w przypadku zimowych kurtek z membraną wodoodporną czy sportowych butów – suszarka Bosch wysuszy każde ubranie.

Suszarka do ubrań Bosch oferuje nie tylko najnowocześniejsze technologie, ale także przemyślane, proste i niezwykle użyteczne rozwiązania konstrukcyjne, takie jak np. kosz do suszenia butów i wyrobów z wełny czy zestaw do odprowadzania wody bezpośrednio do kanalizacji.

Priorytetem marki Bosch jest maksymalna wydajność suszenia przy równoczesnym jak najniższym zużyciu energii. Ten cel jest realizowany między innymi dzięki innowacyjnemu systemowi SelfCleaning Condenser, czyli samoczynnemu oczyszczaniu wymiennika ciepła, dzięki któremu pranie jest idealnie suche, a zużycie energii niezmiennie niskie. Z kolei EasyClean Filtr pozwala na zminimalizowanie czasu czyszczenia filtra powietrza. Utrzymanie pełnej drożności instalacji zapewnia optymalne efekty suszenia i pozwala uniknąć strat energii elektrycznej. Suszarki marki Bosch wyposażone w funkcję Auto Dry przyczyniają się do oszczędzania energii, gdyż po zakończonej pracy urządzenie automatycznie się wyłącza. Zastosowane w suszarce czujnik kontrolują poziom wilgotności w bębnie i umożliwiają skuteczne i szybkie wysuszenie ubrań.

Pozostałe sprzęty marki Bosch