Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Jedz w zgodzie z naturą!

Jedz w zgodzie z naturą!
Kalendarz Drukuj Kalendarz Udostępnij
  1. POBIERZ INFOGRAFIKĘ

Wiosna to cudowny czas, w którym natura budzi się do życia i daje nam bogactwo nowalijek do wyboru. Wszyscy czekamy na świeżą dymkę czy pyszną rzodkiewkę, które urozmaicają nasze kanapki i sałatki. Wiosna to także szczęśliwy moment dla wszystkich miłośników szparagów, to właśnie wtedy pojawiają się one na targach i w sklepach. W tym czasie możemy się także zajadać brokułami, młodą marchewką i groszkiem.

Latem warto sięgnąć dojrzałe i słodkie pomidory, ogórki, sałatę i paprykę, a gdy zrobimy sałatkę z tych wszystkich warzyw - nie żałujmy sobie i posypmy ją obficie szczypiorkiem. A prawdziwym rarytasem dla wszystkich smakoszy będą pojawiające się w tym okresie karczochy!

 Jesienne zbiory są bogate w pyszne warzywa. Warto sięgnąć po bakłażany, kolby kukurydzy, brukselkę, a także dynię i buraki.

Zimą musimy zadbać o zdrowie i odporność, dlatego pamiętajmy o cebuli i czosnku oraz delikatniejszym w smaku porze. Wyjątkowo pyszny o tej porze roku jest także seler, z którego możemy przygotowywać zupy krem i surówki. Zima to także pora na czerwoną kapustę, z której możemy przygotować odżywczą sałatkę.

POBIERZ INFOGRAFIKĘ

Jedz w zgodzie z naturą! - zdjęcie 1