Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Cytrynówka

Cytrynówka

Cytrynówka – przepis na tradycyjne „limoncello” przekształcony z włoskiego na polski. To jedna z najbardziej klasycznych odmian alkoholu. Domowa cytrynówka – jeden z najpopularniejszych trunków Jest to rodzaj cytrynowego...

Czytaj więcej
Cytrynówka
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół
alert ikona
Brak przepisów spełniających kryteria

 

Cytrynówka – przepis na tradycyjne „limoncello” przekształcony z włoskiego na polski. To jedna z najbardziej klasycznych odmian alkoholu.

Domowa cytrynówka – jeden z najpopularniejszych trunków

Jest to rodzaj cytrynowego likieru, który swój smak zawdzięcza dodatkowi skórki cytrynowej. Łączy w sobie mocny aromat wysokoprocentowego spirytusu z kwaskowatością cytryny. A osoby, które wolą słodsze alkohole, często dodają do niej jeszcze odrobinę miodu.

Cytrynówka – przepis od Akademii Smaku

Wykonanie cytrynówki w domowym zaciszu nie jest trudne. Ale oczywiście, jak w przypadku większości napojów i potraw, wymaga przestrzegania konkretnego przepisu. Jeśli chcesz pozostać przy tradycyjnym przepisie, to na pewno domowa cytrynówka na spirytusie powinna być Twoim pierwszym wyborem. Jeśli zaś należysz do osób lubiących słodki akcent w alkoholach, to spodoba Ci się nasza cytrynówka z miodem. W każdej wersji cytrynówki przepis polega na odpowiednim połączeniu wody, mocnego, czystego alkoholu i cytryny albo skórki cytrynowej. Smakosze cytrynówki twierdzą nawet, że dzięki dodatkowi cytryny, domowy cytrynowy trunek ma dobry wpływ na odporność! Można podawać ją samodzielnie, a także jako dodatek do drinków i herbat mrożonych.