Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Gin

Gin

Gin to mocny napój alkoholowy, który powstał na terenie dawnej Holandii. Ludzie raczą się nim od XVII wieku, a jego popularność tylko rośnie. Jest to trunek bezbarwny, ale o...

Czytaj więcej
Gin
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół

 

Gin to mocny napój alkoholowy, który powstał na terenie dawnej Holandii. Ludzie raczą się nim od XVII wieku, a jego popularność tylko rośnie. Jest to trunek bezbarwny, ale o mocnym, korzenno-gorzkim aromacie jałowca.

Jak pić gin?

Zaleca się dodawanie go do innych napojów, ponieważ podawany samodzielnie może być dla wielu osób zbyt cierpki i gorzki. Jego ogromną zaletą jest jednak fakt, że pasuje do większości innych alkoholi i napojów, jednak najpopularniejszym, znanym na całym świecie połączeniem jest gin z tonikiem.

Drinki z ginem do wykonania w domowym zaciszu

Z czym pić gin? Najpopularniejszy sposób podania ginu to gin z tonikiem – dzięki temu taki drink nie przytłacza aromatem i mocą, jest za to odświeżający i rześki. Drinki z ginem mogą też powstawać poprzez połączenie tego alkoholu ze słodkimi likierami, a nawet z winem, najlepiej wermutem. Gin jako dodatek do soków owocowych także cieszy podniebienia, szczególnie kobiet, które lubią delikatniejsze trunki. Dlatego jednoznacznie nie da się odpowiedzieć na pytanie, z czym najlepiej pić gin. Inspiruj się połączeniami i znajdź swój ulubiony sposób na drink z ginem!