Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza
Konkurs

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza Konkurs

Malinówka

Malinówka

Wódka malinowa, zwana potocznie malinówką, przypomina zapach lata i rozgrzewa w najchłodniejsze zimowe dni. Często stosowana jest jako lekarstwo w okresach zwiększonej zachorowalności na grypę i podczas przeziębień. Stanowi...

Czytaj więcej
Malinówka
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół
alert ikona
Brak przepisów spełniających kryteria

 

Wódka malinowa, zwana potocznie malinówką, przypomina zapach lata i rozgrzewa w najchłodniejsze zimowe dni. Często stosowana jest jako lekarstwo w okresach zwiększonej zachorowalności na grypę i podczas przeziębień. Stanowi też znakomity poczęstunek dla gości.

Malinówka – przepis

Najlepiej smakuje ta własnej produkcji. A więc jak zrobić malinówkę? Domowa malinówka nie jest tak trudna w przygotowaniu, jak może się wydawać. By otrzymać 1,5 litra malinówki, wystarczy 1 kilogram malin, 1 litr wódki i 400 gram cukru. Maliny zalewamy 800 ml alkoholu, a po tygodniu odlewamy płynną zawartość do osobnego słoja. Maliny zasypujemy cukrem, dodając do nich pozostałe 200 ml alkoholu, a po dwóch dniach otrzymany ekstrakt łączymy z wcześniej odlaną częścią.

Malinówkę można także przygotować na spirytusie, otrzymując klasyczną, malinową nalewkę. Spirytus należy rozcieńczyć do 70%. Na 1 kilogram malin potrzebne jest 0,5 litra rozcieńczonego spirytusu i 0,5 kilograma cukru. Maliny zasypujemy cukrem i zalewamy spirytusem, a następnie odstawiamy na 6 tygodni, co kilka dni potrząsając słojem. Po 6 tygodniach nalewka wymaga przecedzenia, np. przez gazetę lub jednorazowy filtr do kawy. Proces filtrowania powtarzamy do osiągnięcia odpowiedniej klarowności trunku. Klarowna malinówka jest gotowa do spożycia.