Naleśniki z czekoladą

Naleśniki z czekoladą

 

Naleśniki na słodko to jedno z najpopularniejszych szybkich dań na śniadanie, kolację lub obiad, nie tylko dla dzieci. Naleśniki na słodko najczęściej podaje się z białym serem lub dżemem, ozdobione bitą śmietaną i sezonowymi owocami lub posypane cukrem pudrem.

Naleśniki z czekoladą – przepis

Wszystkim amatorom czekolady posmakują także naleśniki z czekoladą i bananem – idealne na śniadanie w pochmurny poranek. Nadzienie czekoladowe jest łatwe i szybkie do zrobienia – usmażone naleśniki wystarczy posmarować kremem czekoladowym, pokroić w cienkie plasterki banana i ułożyć na czekoladowym nadzieniu – zrolować lub zwinąć w trójkącik i podawać. Jeśli naleśniki zostały przygotowane dzień wcześniej, podgrzej na patelni nadziane i zrolowane na odrobinie rozgrzanego masła. Naleśniki z czekoladą w wersji klasycznej to także propozycja na podwieczorek lub kolację.

Dla czekoladowych łasuchów mamy specjalny przepis na czekoladowe naleśniki z czekoladą. Do przygotowanego według przepisu ciasta na naleśniki należy dodać dwie łyżki sproszkowanego gorzkiego kakao i dokładnie rozmieszać. Czekoladowe naleśniki dobrze smakują również z nadzieniem ze słodkiego twarożku lub powidłami.


Niestety nie znaleziono nic pasującego do wyszukiwania