Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Naleśniki na słodko

Naleśniki na słodko

Uwielbiane przez dzieci, równie lubiane przez dorosłych. Naleśniki na słodko zawsze budzą entuzjazm domowników i mogą stanowić popisowe danie każdego kucharza-amatora. Zwłaszcza, że w tym daniu nie ma ograniczeń,...

Czytaj więcej
Naleśniki na słodko
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół

 

Uwielbiane przez dzieci, równie lubiane przez dorosłych. Naleśniki na słodko zawsze budzą entuzjazm domowników i mogą stanowić popisowe danie każdego kucharza-amatora. Zwłaszcza, że w tym daniu nie ma ograniczeń, a każdy naleśnik może zostać wypełniony innym nadzieniem. Znajdź swoje ulubione!

Słodkie nadzienie do naleśników

Kiedy przygotowujesz naleśniki dla dzieci, z pewnością nie ominie cię konieczność przygotowania słodkiego nadzienia. Najprostszym rozwiązaniem są naleśniki z dżemem – najlepiej, gdy mamy w domowej spiżarni zapasy dżemów własnej roboty. Truskawkowy, z malin, porzeczkowy, powidła śliwkowe, a może dżem z dyni? Nada się wszystko. Fanów czekolady z pewnością skuszą natomiast naleśniki z czekoladą i bananem. Krem czekoladowy warto przygotować samemu, w zdrowej wersji. Wystarczy zblendować orzechy z kakao i miodem, i ewentualnie dodać odrobinę mleka. Przygotowany krem rozsmaruj na naleśnikach, a następnie ułóż na nich banany pokrojone w plasterki. Jeżeli jednak lubisz naleśniki z serem na słodko, twaróg utrzyj z żółtkiem, cukrem, odrobiną wanilii (lub cukrem waniliowym) i śmietaną.