Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza
Konkurs

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza Konkurs

Nalewka czosnkowa

Nalewka czosnkowa

W drugiej połowie XIX w. w jednym z tybetańskich klasztorów odkryto recepturę tzw. „eliksiru młodości” – miał oczyszczać i regenerować naczynia krwionośne, usuwać toksyny z organizmu, regulować ciśnienie krwi,...

Czytaj więcej
Nalewka czosnkowa
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół
alert ikona
Brak przepisów spełniających kryteria

 

W drugiej połowie XIX w. w jednym z tybetańskich klasztorów odkryto recepturę tzw. „eliksiru młodości” – miał oczyszczać i regenerować naczynia krwionośne, usuwać toksyny z organizmu, regulować ciśnienie krwi, poprawiać wzrok. Ów eliksir to nic innego jak nalewka z czosnku.

Nalewka czosnkowa – właściwości

Nalewka, czy też wódka czosnkowa – w zależności od tego, jakiego rodzaju alkoholu użyjemy do jej przygotowania, posiada wiele dobroczynnych właściwości dla naszego organizmu. Zapobiega zawałowi serca, miażdżycy, paraliżowi, zwalcza infekcje grzybiczne i bakteryjne, zabija patogenną florę układu pokarmowego, zatrzymuje rozrost komórek nowotworowych, oczyszcza organizm od toksyn, reguluje ciśnienie krwi, likwiduje szum w uszach, poprawia wzrok, wzmacnia układ odpornościowy i odmładza organizm. Można ją pić w czystej postaci lub zapijać 50 ml kwaśnego mlecznego produktu np.: kefiru czy jogurtu.

Nalewka czosnkowa – przepis

Domowa nalewka czosnkowa jest łatwa w przygotowaniu. Do jej wyrobienia potrzebne jest naczynie, które da się zamknąć – może być to słoik. W skład nalewki wchodzi obrany czosnek (najlepiej polski) oraz czysty spirytus spożywczy, w proporcjach 350 g i 200 ml. Obrany czosnek należy rozgnieść i pozostawić na 5-10 minut, a następnie przełożyć do słoika, zalać spirytusem i szczelnie zamknąć, odstawiając w ciemne miejsce na 10 dni. Po 10 dniach nalewkę należy odcedzić i zamknąć na 4 dni w lodówce w nowym naczyniu. Po tym czasie nalewka jest gotowa.