Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Nalewka miodowa

Nalewka miodowa

Napitek zwany również miodówką, uchodzi za rarytas. Posiada wyborny smak i lecznicze właściwości, wszak jej głównym składnikiem jest doceniany przez nas od wieków miód. Wśród tych najchętniej stosowanych do...

Czytaj więcej
Nalewka miodowa
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół
alert ikona
Brak przepisów spełniających kryteria

 

Napitek zwany również miodówką, uchodzi za rarytas. Posiada wyborny smak i lecznicze właściwości, wszak jej głównym składnikiem jest doceniany przez nas od wieków miód. Wśród tych najchętniej stosowanych do jej produkcji wyróżnić można lipowy, akacjowy lub spadziowy. Jeżeli ktoś zastanawia się jak zrobić nalewkę miodową, to musi wiedzieć, że proces produkcji jest naprawdę szybki i łatwy. Spokojnie można przeprowadzić go w warunkach domowych.

Nalewka miodowa – właściwości

Ponieważ miód posiada wiele dobroczynnych właściwości, nalewka z miodu sprawdzi się przy problemach z gardłem i przeziębieniach, ze względu na swoje rozgrzewające, napotne właściwości. Zwłaszcza, gdy połączymy ją z imbirem, goździkami, gałką muszkatołową oraz cytryną. Dodać do niej można także wanilię. Taka nalewka będzie mieć również działanie wzmacniające i ułatwiające trawienie.

Nalewka miodowa – przepis

Domowa nalewka miodowa to coś, co warto mieć w swoich zapasach – przyda się w okresie przeziębień, a także gdy będziemy chcieli poczęstować gości czymś smacznym.

Jak zrobić nalewkę miodową? Do jej przygotowania wystarczy nam 100 g miodu, 0,25 l wody źródlanej i 0,5 l spirytusu. Miód należy rozpuścić w letniej wodzie, po zebraniu z wierzchu powstałej piany ciecz przelać do słoja, a następnie zalać spirytusem. Zamknięty słój należy odstawić na ok. 3 dni. Po tym czasie nalewka jest gotowa do spożycia. Miodówkę można urozmaicać najróżniejszymi dodatkami.