Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Nalewka z mięty

Nalewka z mięty

Miętowa nalewka o zielonym kolorze i charakterystycznym mentolowym aromacie doskonale sprawdzi się serwowana do ciasta lub kawy. Jej prozdrowotne właściwości docenią amatorzy naturalnych metod wspierania organizmu. Aromatyczna nalewka z...

Czytaj więcej
Nalewka z mięty
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół
alert ikona
Brak przepisów spełniających kryteria

 

Miętowa nalewka o zielonym kolorze i charakterystycznym mentolowym aromacie doskonale sprawdzi się serwowana do ciasta lub kawy. Jej prozdrowotne właściwości docenią amatorzy naturalnych metod wspierania organizmu. Aromatyczna nalewka z mięty ma właściwości zbliżone do działania melisy. Jak większość ziołowych nalewek, także miętówka wspomaga funkcjonowanie organizmu w okresie mniejszej odporności. Znane jest także jej działanie bakteriobójcze oraz przynoszące ulgę w problemach trawiennych.

Domowa nalewka z mięty jest wyrazista w smaku, a jej moc zależy od rodzaju alkoholu użytego do przygotowania – spirytusu lub wódki. Jeśli chcesz ją przygotować samodzielnie, pamiętaj, by liście mięty, których użyjesz pozyskać z ekologicznych hodowli. Miętę możesz także wyhodować w domowych doniczkach na balkonie, jeśli jest on oddalony od ruchliwej ulicy lub na działce – mięta jest rośliną łatwą w hodowli.

Mięta, alkohol i cukier to wszystkie składniki, których potrzebujesz, by powstała aromatyczna nalewka z mięty. Przepis również nie jest skomplikowany.