Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Nalewka z pokrzywy

Nalewka z pokrzywy

Pokrzywa przez wielu postrzegana jako zwykły chwast ma wiele niezwykłych właściwości leczniczych. Domowa nalewka z pokrzywy stanie się cenionym produktem w Twojej naturalnej domowej apteczce. Z pokrzywy, znanej ze...

Czytaj więcej
Nalewka z pokrzywy
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół
alert ikona
Brak przepisów spełniających kryteria

 

Pokrzywa przez wielu postrzegana jako zwykły chwast ma wiele niezwykłych właściwości leczniczych. Domowa nalewka z pokrzywy stanie się cenionym produktem w Twojej naturalnej domowej apteczce. Z pokrzywy, znanej ze swoich oczyszczających właściwości, możesz przygotować nalewkę wykorzystując liście i korzeń.

Przepis na nalewkę z pokrzywy nie jest skomplikowany, warto więc wykorzystać młode listki tej rośliny i przygotować wiosną leczniczą miksturę na poprawę apetytu i oczyszczenie układu trawiennego z toksyn. Także osoby zmagające się z problemami ciśnieniowymi oraz sercowymi docenią naturalny lek, jakim jest nalewka z pokrzywy. Właściwości pokrzywy wykorzystywane są także w walce z obniżoną odpornością, a zastosowanie samej rośliny jest wielorakie: od herbatek, przez sałatkę z młodych liści, aż po nalewkę.

Jak zrobić nalewkę z pokrzywy?

Do przygotowania nalewki z liści potrzebujesz soku z pokrzywy i mocnego alkoholu, najlepiej dobrej jakości wódki. Żeby przygotować nalewkę z korzeni potrzebujesz wysuszonych korzeni rośliny i alkoholu. Nalewkę z liści najlepiej robić wiosną, kiedy pędy są młode.