Sałatka tortellini

Sałatka tortellini

 

Tortellini to rodzaj faszerowanego makaronu, tradycyjny włoski przepis na niewielkie pierożki. Można spotkać tortellini mięsne, ale też z różnymi nadzieniami, na przykład ze szpinakiem, ricottą, grzybami, kapustą – niczym nasze polskie pierogi. Z tą różnicą, że tortellini może mieć szersze zastosowanie – na przykład w sałatce.

Szybka sałatka z tortellini – idealna na lunch i kolację

Włoska sałatka z tortellini to bardzo popularna potrawa na spotkania towarzyskie, ale to także sycący lunch czy kolacja. Można ją podawać na ciepło i na zimno – za każdym razem smakuje wyśmienicie. W Polsce bardzo rozpowszechnił się przepis na sałatkę z szynką i tortellini, do której najczęściej dodaje się szynkę konserwową. Jednak warto poznać też inne wariacje na temat dania, jakim jest sałatka z tortellini.

Przepis na szybką sałatkę z tortellini

Jeśli wolisz wersję bezmięsną tej potrawy, to koniecznie spróbuj tego przepisu na włoską sałatkę z tortellini. To zupełnie ekspresowe danie – wystarczy tylko ugotować makaron, dorzucić do niego świeże warzywa i przygotować sos, na przykład koperkowy. Jednak warto pamiętać, że taki posiłek najlepiej smakuje dopiero po kilku godzinach, gdy aromaty poszczególnych składników połączą się w jeden, charakterystyczny dla tej sałatki smak.