Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Zupa wiśniowa

Zupa wiśniowa

Letnia kuchnia na upalne dni to potrawy lekkie i proste w przygotowaniu, szczególną popularnością cieszą się chłodniki – zupy na słodko lub wytrawnie. Jedni ją uwielbiają, inni nie tkną...

Czytaj więcej
Zupa wiśniowa
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół

 

Letnia kuchnia na upalne dni to potrawy lekkie i proste w przygotowaniu, szczególną popularnością cieszą się chłodniki – zupy na słodko lub wytrawnie. Jedni ją uwielbiają, inni nie tkną nawet łyżki: zupa owocowa – z wiśni lub truskawek – to wspomnienie z wakacji w dzieciństwie. Znienawidzona lub uwielbiana – obok owocówki nie da się przejść obojętnie.

Z czym podawać zupę owocową

Zupa z wiśni tradycyjnie serwowana bywa jako esencjonalny kompot podawany z makaronem. Słodko-kwaśny smak kompotu wiśniowego zimą można uzyskać z mrożonych owoców lub domowych przetworów. Zupę wiśniową można serwować na ciepło lub schłodzoną. Do czystej zupy wiśniowej można także dodać odrobinę jogurtu lub słodkiej śmietanki – zabielony chłodnik wiśniowy z listkami mięty przyniesie ulgę w największe upały. Aromatyczna słodka zupa wiśniowa serwowana z biszkoptami lub groszkiem ptysiowym posmakuje zwłaszcza dzieciom. W wersji na ciepło podawaj ją z makaronem lub ryżem. Letni smak aromatycznej zupy owocowej na ciepło doskonale podkreśli odrobina cynamonu oraz goździków.