Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Żelazka i stacje pary

Żelazka i stacje pary

Wybór odpowiedniego urządzenia do prasowania tkanin nie jest trudny. Żeby zdecydować, czy lepsze będzie żelazko parowe, kompaktowy generator pary, a może stacja pary, wystarczy określić, jak często i jak dużo prasujemy. Ważne jest też to, jak bardzo zależy nam na wyglądzie naszych ubrań, pościeli czy obrusów – nie tylko ich gładkości, ale także niezmienionych kolorach, braku „wyświeceń” i przebarwień powstałych na skutek zbyt wysokiej temperatury lub wyrzutu pary zanieczyszczonej kamieniem. Wybierając sprzęt do prasowania, w ofercie marki Bosch znajdziesz modele odpowiednie dla osób prasujących sporadycznie oraz tych, które prasują dużo i uwielbiają idealnie gładkie tkaniny, wolne od drobnoustrojów i nieprzyjemnych zapachów.

Niezwykle ważne w przypadku prasowania są zasady bezpieczeństwa. Żelazka Bosch posiadają szereg zabezpieczeń przed skutkami pozostawienia włączonego żelazka bez nadzoru. Innowacyjny SensorSecure monitoruje to, co aktualnie dzieje się z żelazkiem i wyłącza je, gdy choćby przez krótką chwilę pozostaje nieruchome. Pozostawienie włączonego żelazka, nawet ze stopą na prasowanej tkaninie, nie skończy się przypaleniem prasowanych ubrań.

Żelazko Bosch – jakie wybrać?

Podstawowymi urządzeniami do prasowania, jakie znajdują się w ofercie marki Bosch, są żelazka parowe. Oferują one zakres mocy od 2 100 do 3 100 W oraz wyrzut pary nawet do 220 g/min. O bezpieczeństwo prasowanych tkanin dbają takie funkcje, jak i-Temp (umożliwia prasowanie różnych tkanin bez zmiany ustawień), DripStop (zapobiega wyciekaniu wody ze stopy i plamieniu prasowanych tkanin) czy AntiShine (przeciwdziała wybłyszczaniu ciemnych i delikatnych materiałów).

Urządzeniami do bardziej wymagających zadań są kompaktowe generatory pary Bosch. Żelazka parowe Bosch są wyposażone w specjalny silniczek, który gwarantuje dostarczanie odpowiedniej porcji pary.

Przy szczególnie dużej liczbie rzeczy do uprasowania i częstym prasowaniu, najlepszym rozwiązaniem będzie stacja parowa Bosch. Ciśnienie pompy wynoszące 7,5 bar oraz uderzenia pary aż do 550 g/min zapewniają perfekcyjną jakość i szybkość prasowania nawet bardzo pogniecionych ubrań.

Jeśli regularnie masz mnóstwo rzeczy do uprasowania, doskonałym rozwiązaniem jest aktywna deska do prasowania Bosch. Pozwala ona osiągnąć perfekcyjne efekty dzięki funkcjom nadmuchu (który delikatnie unosi materiał, by nie trzeba było dociskać stopy żelazka do deski), zasysania (jakie stabilizuje prasowane rzeczy na desce) i podgrzewania (które zapobiega zawilgoceniu deski i skapywaniu wody). Jej ważną zaletą jest szeroki przedział regulacji wysokości, umożliwiający dopasowanie deski do wzrostu osoby prasującej. W ten sposób zapewniasz sobie odpowiedni komfort prasowania i unikniesz przykrych dolegliwości związanych z utrzymywaniem przez dłuższy czas niewłaściwej postawy.

Pozostałe sprzęty marki Bosch