Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Jak odświeżyć pieczywo?

Jak odświeżyć pieczywo?
Kalendarz Drukuj Kalendarz Udostępnij
  1. Oto kilka sprawdzonych sposobów na odświeżenie starego chleba:

Świeże, jeszcze ciepłe pieczywo to zdecydowanie coś co lubimy najbardziej. Kromka takiego chleba ma niezwykły smak. Często okazuje się , że po kilku dniach pieczywo traci świeżość i  już nam nie smakuje. Co zrobić, aby bochenek nie wylądował w koszu?  

Oto kilka sprawdzonych sposobów na odświeżenie starego chleba:

  • Chleb lubi świeże powietrze. Dlatego podstawową zasadą jest przechowywanie pieczywa w pojemnikach zapewniających dostęp powietrza i łatwe odprowadzanie wilgoci. Niezastąpione są chlebaki (najlepiej te drewniane). Równie dobrze sprawdzi się do tego celu lniana ściereczka, w którą możesz owinąć bochenek chleba. 

  • Pieczywo, które utraciło świeżość należy umieścić w piekarniku nagrzanym do 150 stopni. Kromkę zawiń w kawałek folii aluminiowej i piecz ok. 10-15 minut. Wyjmij, po przestudzeniu chleb jest gotowy do jedzenia.

  • Innym podobnym sposobem jest wykorzystanie kuchenki mikrofalowej. Wystarczy owinąć kawałek chleba zwilżonym ręcznikiem papierowym i włożyć do kuchenki na 15 sekund.

  • Doskonałą metodą odświeżenia pieczywa jest wykorzystanie jabłek lub łodyg selera naciowego. Pieczywo włóż do pojemnika, np. chlebaka wraz z kawałkami obranego jabłka lub dwoma łodygami selera naciowego. Taki pojemnik włóż na noc do lodówki, a następnego dnia chleb będzie odświeżony.