Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Jak przyjmować gości podczas diety?

Jak przyjmować gości podczas diety?
Kalendarz Drukuj Kalendarz Udostępnij
  1. Połącz dietetyczne i niedietetyczne
  2. Co zamiast alkoholu?
  3. Zaplanuj odstępstwa od diety

Przyjmowanie gości podczas diety niejednej osobie może spędzić sen z powiek. Kierować się naszymi czy ich upodobaniami? Zrezygnować na chwilę ze swoich zasad żywieniowych czy narzucić swoje reguły innym?

Połącz dietetyczne i niedietetyczne

Znajdź złoty środek. Przecież nie wszystko na Twoim stole musi ociekać tłuszczem lub składać się z samych warzyw. Do kalorycznego mięsa podaj np.: sałatkę ze świeżych warzyw lub warzywa ugotowane na parze. Kaloryczne mięsa możesz zastąpić piersią z kurczaka. Zamiast bardzo słodkich i ciężkich ciast z kremami zaserwuj swoim gościom np.: lekkie muffiny czy dietetyczne słodycze.

Co zamiast alkoholu?

Pamiętaj, że nie wszyscy goście na Twojej imprezie będą raczyć się piwem, winem czy drinkami. Dotyczy to zwłaszcza kierowców, matek czy kobiet w ciąży a także osób będących na diecie. Napoje wyskokowe są bardzo kaloryczne, dlatego też niektórzy wolą ich unikać. Dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na napoje z procentami, przygotuj koktajl. Najlepiej ze świeżych owoców np.: truskawek. Zmiksuj je z jogurtem lub kefirem.

Zaplanuj odstępstwa od diety

Na długo przed pojawieniem się gości zaplanuj na ile możesz sobie pozwolić. 1 kawałek ciasta nie zrujnuje Twojej diety, pod warunkiem że nie za nim nie pójdą kolejne. Gdy ustalisz wcześniej na co możesz sobie pozwolić, zminimalizujesz ryzyko „załamania się”. Przy braku kontroli mogłoby dojść do sytuacji, w której stwierdzisz że skoro i tak założenia dietetyczne zostały złamane, to możesz pozwolić sobie na kolejne szaleństwa. A to może skutkować poważnymi wyrzutami sumienia.