Sylwestrowe drinki w wersji fit

Sylwestrowe drinki w wersji fit

Impreza sylwestrowa to nie tylko jedzenie, ale i napoje, również te procentowe.

Alkohol to  w głównej mierze puste kalorie, ale w ten wyjątkowy wieczór ciężko odmówić sobie toastu za pomyślność nadchodzącego roku. Zamiast całkowitej abstynencji proponujemy mniej kaloryczne wersje popularnych drinków. Który z nich wybierzesz?

Puste kalorie w drinku

Czy wiesz, że 1 g czystego alkoholu to aż 7 kcal? Do tego dochodzą słodkie syropy, likiery, śmietanki i słodzone napoje gazowane. To wszystko sprawia, że nawet pojedynczy drink może mieć nawet 600 kcal (np. Pinacolada lub Margarita). Podobną wartość energetyczną ma obfity i pożywny obiad! Biorąc pod uwagę, że alkohol pobudza apetyt ilość spożytych kalorii podczas jednej imprezy może być zatrważająca. Najmniej kaloryczne są drinki przyrządzone na bazie wytrawnego wina lub szampana. W zależności od dodatkowych składników będą miały od 70 do 100 kcal. Do fit drinków możesz dodać wodę gazowaną, tonik, lód oraz wyciskane soki owocowe.

Lekkie drinki

Jesteś fanką Martini? Wypróbuj drinka przyrządzonego z 30 ml ginu i 90ml świeżo wyciskanego soku z ananasa.

Kaloryczną Pinacoladę można „odchudzić” sporządzając ją z 50 ml wódki, 50 ml wody gazowanej, soku z ananasa i cytryny oraz 100 ml domowej roboty mleka kokosowego.

Nieodłącznym elementem Sylwestra jest szampan. Nie przepadasz za smakiem wytrawnej wersji tego trunku? Do kieliszka dodaj zmiksowaną na puree brzoskwinię, która nada mu delikatnej słodyczy i koloru. Włosi na takiego drinka mówią Bellini. Zamiast brzoskwini możesz dodać około 50 ml wyciśniętego soku z pomarańczy.

Coraz częściej spotykanym, również na Polskich stołach, drinkiem jest połączenie kieliszka wódki ze szklanką wody gazowanej z lodem i niewielką ilością soku z cytryny lub limonki.

Jeśli dbasz o swoją sylwetkę w ten wyjątkowy wieczór sięgnij po lampkę wytrawnego wina lub szampana. Ciekawą i niezwykle smaczną alternatywą są wymienione powyżej lekkie drinki. Mają wyjątkowy smak i niewiele wyższą kaloryczność od wytrawnych trunków.