Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Grzane wino

Grzane wino

Co umili zimowe wieczory z książką lub serialem, odpoczynek po całym dniu na nartach czy długim spacerze po zaśnieżonym parku? Coś rozgrzewającego – grzane wino z dodatkiem aromatycznych przypraw...

Czytaj więcej
Grzane wino
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół

 

Co umili zimowe wieczory z książką lub serialem, odpoczynek po całym dniu na nartach czy długim spacerze po zaśnieżonym parku? Coś rozgrzewającego – grzane wino z dodatkiem aromatycznych przypraw i plasterkiem pomarańczy. Domowy grzaniec rozgrzeje najlepiej, ale jak go zrobić? Wykorzystaj do tego grzaniec galicyjski lub wino.

Grzane wino – przepis

Rozgrzewający napój przygotujesz z wina czerwonego lub białego – jednak zdecydowanie bardziej nadaje się czerwone słodkie lub półsłodkie. Wino wytrawne i półwytrawne da napój nieco bardziej cierpki w smaku, jednak każdy rodzaj wina można dosłodzić miodem, który podniesie nie tylko walory smakowe, ale także rozgrzewające.

Wino wlej do rondelka, dodaj rozgrzewające i aromatyczne przyprawy: goździki, korę lub sproszkowany cynamon, plasterki imbiru, ziele angielskie, gałkę muszkatołową. Możesz również użyć gotowej mieszanki przypraw do grzanego wina. Całość zagrzej do temperatury ok. 50°C. Jeśli trzeba, dodaj miód. Napój przelej do grubych szklanek lub kubków i dodaj plasterki pomarańczy.

Domowy grzaniec przygotowany z dostępnych w sklepach kompozycji, które wystarczy jedynie podgrzać, przygotujesz szybko, nawet kiedy nie masz przypraw. Grzaniec galicyjski to gotowa kompozycja wina i aromatycznych dodatków. W sklepach znajdziesz też jego bezalkoholową wersję.