Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Kluski leniwe

Kluski leniwe

Kluski leniwe (czy też kopytka leniwe – w zależności od regionu Polski) – aby je zrobić, potrzeba kilku prostych, typowo regionalnych składników. Kopytka leniwe składają się standardowo z twarogu,...

Czytaj więcej
Kluski leniwe
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół

 

Kluski leniwe (czy też kopytka leniwe – w zależności od regionu Polski) – aby je zrobić, potrzeba kilku prostych, typowo regionalnych składników. Kopytka leniwe składają się standardowo z twarogu, jajek, mąki. Prostota i stosunkowo wysoka wartość odżywcza tych składników sprawia, że można powiedzieć, iż kluski leniwe mogą być fit! Wszystko zależy bowiem od sposobu ich podania. Tak prosty produkt wbrew pozorom wcale nie wymaga kunsztownych dodatków, by smakować nieziemsko i przywoływać nam smak dzieciństwa. Jednakże te najpopularniejsze i najsmaczniejsze wersje leniwych pierogów są zwykle dość kaloryczne.

Leniwe na słodko czy kluski leniwe z ziemniakami?

Skoro już mowa o dodatkach do klusek czy też pierogów leniwych – to jak je podawać? Najpopularniejszy sposób to towarzystwo bitej śmietany (lub słodkiej śmietanki), cukru i masła. Nie zapominajmy też o smażonej bułce tartej z dodatkiem cukru albo cynamonu. Jak widać, kluski leniwe, choć samodzielnie podane nie należą do kalorycznych potraw, to jednak z dodatkami są mniej korzystne dla naszej masy ciała. Ale przecież najważniejszy jest smak! A tego nie można im odmówić. Sprawdź nasze przepisy na leniwe na słodko z kaszą manną albo po prostu naucz się, jak zrobić kluski leniwe – jeśli jeszcze nigdy nie było ku temu okazji!