Przelicznik wartośći

Chce przeliczyć na

Kluski ziemniaczane

Opis wykonania

Co zrobić, gdy za oknem szaleje burza, a my nie zdążyliśmy zrobić na czas odpowiednich zakupów, przez co nasza lodówka świeci pustkami? Sytuacja na pierwszy rzut oka nie prezentuje się zbyt kolorowo, jeśli jednak na półeczce w naszej spiżarni znajdziemy woreczek ziemniaków, jesteśmy uratowani! Przedstawiamy bowiem przepis idealny na tego typu sytuacje, a jest nim przepis na kluski ziemniaczane z gotowanych ziemniaków.

  1. Do wykonania klusków ziemniaczanych potrzebujemy oczywiście kilku średniej wielkości ziemniaków, ale nie tylko. Pozostałe składniki i dodatki pozwolą nie tylko na uzyskanie odpowiedniej konsystencji, ale również właściwe dosmakowanie tej prostej potrawy w taki sposób, by naszą kuchnię wypełnił szereg kuszących aromatów. Zaczynamy!

    Ziemniaki obieramy i zcieramy na tarce o drobnych oczkach. Odciskamy z masy nadmiar wody, ale pamiętamy, by jej nie wylewać, tylko odstawić, by skrobia oddzieliła się od płynu.

  2. Następnie do masy ziemniaczanej dodajemy skrobię, która wytrąciła się z wody i uzupełniamy 1–2 łyżkami suchej skrobi. Dodajemy sól, jajko oraz mąkę. Dokładnie mieszamy, ponieważ masa powinna być jednolita i gęsta.

  3. Gotujemy wodę w dużym garnku. Dodajemy płaską łyżkę w soli w momencie, gdy woda zacznie wrzeć. Łyżką stołową nakładamy porcje masy wielkości małego orzecha włoskiego (lub mniejsze) i od razu umieszczamy w garnku z wrzątkiem.  Po 2 min mieszamy kluski, a gdy wypłyną na powierzchnię, czekamy jeszcze około pięciu minut i wyławiamy je przy pomocy szerokiego cedzaka. Równolegle zesmażamy pokrojoną w kostkę cebulkę i boczek.

    Zobacz: płyty grzewcze.

  4. Gotowe kluski podajemy na talerzu, polane do smaku tłuszczykiem z boczku i cebulką. Wedle uznania – doprawiamy z wierzchu solą i pieprzem.

Bosch do kuchni