Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Krewetki tygrysie

Krewetki tygrysie

Te morskie skorupiaki, zaliczane do dziesięcionogów, występują głównie na obszarze Oceanu Indyjskiego i Spokojnego. Można je też jednak spotkać w hodowlach Ameryki Południowej oraz niektórych krajów południowo-wschodniej Azji. Charakterystyka...

Czytaj więcej
Krewetki tygrysie
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół

 

Te morskie skorupiaki, zaliczane do dziesięcionogów, występują głównie na obszarze Oceanu Indyjskiego i Spokojnego. Można je też jednak spotkać w hodowlach Ameryki Południowej oraz niektórych krajów południowo-wschodniej Azji.

Charakterystyka i właściwości krewetek

Różne są rodzaje krewetek, ale tygrysie to jedna z największych odmian. Ich delikatne mięso na surowo ma szaro-niebieski odcień, który po obróbce zmienia się na różowy. Są bogate w białko, witaminy B3, B6 i B12 oraz niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu składniki mineralne (selen, magnez, potas, jod). Taki skład świetnie wspomaga układ nerwowy, odpornościowy i krwionośny, a w efekcie wykazuje też właściwości antynowotworowe.

Jak jeść krewetki

Choć owoce morza w naszym rejonie wciąż kojarzą się z luksusem, stają się coraz popularniejsze, a przez to łatwiejsze do zdobycia. Dania z krewetkami kuszą egzotycznym smakiem, a jeśli dodamy do tego ich cenne wartości odżywcze, wydają się opcją nie do odrzucenia!

Istnieje wiele sposobów na to, jak przyrządzić krewetki. Można je smażyć, grillować lub upiec. Z powodzeniem posłużą jako przekąska albo jako danie główne. Możesz je na przykład usmażyć na oliwie z czosnkiem i pietruszką, a następnie zaserwować z bagietką oraz kieliszkiem białego wina. A gdy masz więcej czasu i energii, spróbować zrobić pad thai z krewetkami.

Jeżeli te opcje brzmią dla Ciebie kusząco i pociąga Cię kuchnia orientalna, sprawdź nasze pozostałe przepisy na krewetki tygrysie.