Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Kurczak po włosku

Kurczak po włosku

Mozzarella, pomidor oraz bazylia to klasyczne połączenie kuchni włoskiej. Do tych składników doskonale pasuje również kurczak tworząc proste i jednocześnie niezwykle smaczne danie obiadowe lub kolację. Przepis na kurczaka...

Czytaj więcej
Kurczak po włosku
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół

 

Mozzarella, pomidor oraz bazylia to klasyczne połączenie kuchni włoskiej. Do tych składników doskonale pasuje również kurczak tworząc proste i jednocześnie niezwykle smaczne danie obiadowe lub kolację.

Przepis na kurczaka po włosku

Kurczaka z mozzarellą i pomidorami inspirowanego kuchnią włoską można podać na kilka sposobów. Pierwszy z nich to podsmażone kawałki kurczaka wymieszane z makaronem, startą mozzarellą, pomidorkami koktajlowymi oraz rukolą. Całość można skropić oliwą z oliwek i posypać świeżo mielonym pieprzem.

Innym wariantem jest kurczak zapiekany w piekarniku. Fileta z piersi kurczaka należy naciąć kilkukrotnie w poprzek a w nacięcia włożyć plastry mozzarelli oraz liście bazylii. Filety następnie układa się w naczyniu żaroodpornym i delikatnie skrapia oliwą. Do naczynia można włożyć również pomidorki koktajlowe. Zamiast nacinać mięso można także przygotować roladki. Aby je wykonać należy przeciąć filety wzdłuż, lekko rozklepać, na środku ułożyć bazylię i mozzarellę a na koniec zwinąć w roladki. Roladki również należy piec w naczyniu żaroodpornym. Upieczonego kurczaka można podać z surówką z pomidorków koktajlowych.