Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Omlet z ziemniakami

Omlet z ziemniakami

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dlatego z rana warto zadbać o pożywny i smaczny posiłek, który da nam dużo energii. Świetnym sposobem na poradzenie sobie z porannym głodem jest...

Czytaj więcej
Omlet z ziemniakami
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół

 

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dlatego z rana warto zadbać o pożywny i smaczny posiłek, który da nam dużo energii. Świetnym sposobem na poradzenie sobie z porannym głodem jest omlet. Tu znajdziesz przepisy na przepyszne omlety z ziemniakami!

Tradycyjnie czy egzotycznie?

Omlet z ziemniakami może być przygotowywany w sposób klasyczny: z szynką, pomidorami i szczypiorkiem lub także po hiszpańsku. Taki omlet nosi nazwę tortilla de patatas i według legendy danie to wymyślił generał Tomás de Zumalacárregui. Hiszpański omlet przyrządza się bardzo łatwo, lecz na jego przygotowywanie trzeba poświęcić około 50 minut. Na początek należy obrać i pokroić ziemniaki w plastry, a następnie usmażyć je na głębokim oleju. Plasterki ziemniaków połącz z jajkami, mlekiem, solą i zeszkloną cebulą. Tak przygotowaną mieszankę wlej na rozgrzaną patelnię i usmaż z obu stron. Tortilla powinna mieć złocisty kolor i być wilgotna w środku. Danie możesz podawać na ciepło do rozmaitych sosów lub na zimno z pieczywem czy z warzywami.