Placki po węgiersku
Placki po węgiersku inaczej nazywane są plackami zbójeckimi. Pochodzą z Podhala, z Polski, a ich nazwa być może pochodzi od gulaszu, który przyrządzany jest na wzór węgierskiego. Placki przyrządza...
Czytaj więcej
Placki po węgiersku inaczej nazywane są plackami zbójeckimi. Pochodzą z Podhala, z Polski, a ich nazwa być może pochodzi od gulaszu, który przyrządzany jest na wzór węgierskiego. Placki przyrządza się z ziemniaków, mąki, posiekanej cebuli, jajek i przypraw. Placki serwowane są z gulaszem, z którym tworzą spójny, niepowtarzalny smak.
Jak przygotować placek po węgiersku?
Placek przygotowuje się ze startych ziemniaków, drobno posiekanej cebuli, mąki i jajka, które doprawia się solą i pieprzem. Placek po węgiersku jest zdecydowanie większy niż tradycyjne placki ziemniaczane. Podczas smażenia należy rozprowadzić masę ziemniaczaną na całej powierzchni patelni. Im powierzchnia będzie większa, tym więcej gulaszu będzie można nałożyć na placek. Gulasz nakłada się na powierzchnię zarumienionego placka, który następnie można złożyć na pół i polać z wierzchu kwaśną śmietaną. Do dekoracji można użyć szczypiorku, koperku lub pietruszki.
Co na placek po węgiersku?
Tradycyjny placek po węgiersku podawany jest z sosem gulaszowym.
Gulasz do placka po węgiersku składa się z połączenia mięsa z łopatki lub szynki, bulionu, cebuli, papryki, ząbku czosnku, pieczarek, oliwy z oliwek lub oleju, mąki, słodkiej i ostrej mielonej papryki, śmietany 18% oraz soli i pieprzu.
Gulasz węgierski zazwyczaj zawiera mięso pokrojone w drobną kostkę, jednak zdarza się, że jest podawany z mięsem mielonym. Placek po węgiersku z kurczakiem to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za wieprzowiną