Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Ryba po japońsku

Ryba po japońsku

O rybie po grecku słyszał już chyba każdy. Jeśli jesteś smakoszem ryb i chcesz spróbować czegoś nowego, najwyższa pora poznać wersję właśnie po japońsku. Zdarza się, że jej fani...

Czytaj więcej
Ryba po japońsku
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół

 

O rybie po grecku słyszał już chyba każdy. Jeśli jesteś smakoszem ryb i chcesz spróbować czegoś nowego, najwyższa pora poznać wersję właśnie po japońsku. Zdarza się, że jej fani zastępują nią nawet tradycyjne ryby na święta. Na szczęście nie musisz czekać do Wigilii, aby sprawdzić, czy wstąpisz w kręgi jej sympatyków. Walory smakowe tej opcji możesz poznać o dowolnej porze roku. Zwłaszcza, że takie danie można serwować i na ciepło, i na zimno – wedle upodobania.

Ryba po japońsku – przepis

Choć nazwa wydaje się egzotyczna, składniki na rybę po japońsku można bez problemu znaleźć w polskich sklepach. Potrzebujesz przede wszystkim filetów rybnych, ale to Ty decydujesz które staną się bazą dania. Dorsz, mintaj czy też inne – najlepiej wybierz swój ulubiony gatunek. Oprócz nich będziesz potrzebować paprykę i ogórki konserwowe, cebule, olej do smażenia oraz standardowe składniki na ciasto à la naleśnikowe oraz zalewę.

Jeżeli taka zapowiedź wydaje Ci się kusząca, sprawdź, jak zrobić rybę po japońsku według naszego sposobu. Pamiętaj, że ryby z warzywami to zdrowy zestaw pełen witamin oraz cennego białka i kwasów tłuszczowych omega-3. A pomijając satysfakcję z rozbudowania własnego menu, Twoja rodzina lub znajomi też na pewno nie przejdą obok takiego dania obojętnie!