Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Sałatka z burakami

Sałatka z burakami

Sałatka z burakiem gotowanym i wariacje na jej temat Buraki to jedne z najbardziej wartościowych warzyw korzeniowych, do których mamy bardzo łatwy dostęp w naszym kraju. Warto więc zapoznać...

Czytaj więcej
Sałatka z burakami
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół

 

Sałatka z burakiem gotowanym i wariacje na jej temat

Buraki to jedne z najbardziej wartościowych warzyw korzeniowych, do których mamy bardzo łatwy dostęp w naszym kraju. Warto więc zapoznać się z inspiracjami na temat sałatek z gotowanym burakiem, ponieważ wybór na te dania jest ogromny. Buraki to źródło witaminy C, żelaza, miedzi, cynku, potasu, fosforu, magnezu… można tak długo wymieniać! Powinny znaleźć się w diecie szczególnie osób chorych na anemię, a także sportowców, rekonwalescentów, dzieci i korzystających z diety lekkostrawnej (bowiem gotowane buraki nie są trudne do strawienia). Skoro bazą sałatek mają być ugotowane warzywa, to jakie dodatki do sałatki z burakami polecamy?

Akademia Smaku poleca – najlepsze dodatki do sałatki z burakami

Naszą ulubioną sałatką bazującą na tych czerwonych warzywach jest ta z rukolą i serem feta. Wariacją na jej temat może być sałatka z burakiem i kozim serem zamiast fety. Do sałatek z gotowanymi burakami świetnie nada się dressing z oliwy, miodu, soku z cytryny i/lub sosu balsamicznego. Do tego każda sałatka buraczana będzie doskonale współgrać z prażonymi nasionami, na przykład słonecznika, sezamu albo z pestkami dyni.

Sałatka z burakiem gotowanym to nie jedyne rozwiązanie – burak pieczony także może bardzo dobrze smakować w odpowiednim połączeniu. A na koniec nasza propozycja na sałatkę śledziową z buraczkami – element konieczny szczególnie na świątecznym stole. Smacznego!