Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Zupa truskawkowa

Zupa truskawkowa

Idealne danie na obiad w lecie to chłodnik owocowy przygotowywany z sezonowych owoców, np. truskawek. Owoce te są polecane osobom cierpiącym na anemię i schorzenia związane z nieprawidłową pracą...

Czytaj więcej
Zupa truskawkowa
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół

 

Idealne danie na obiad w lecie to chłodnik owocowy przygotowywany z sezonowych owoców, np. truskawek. Owoce te są polecane osobom cierpiącym na anemię i schorzenia związane z nieprawidłową pracą wątroby i nerek, a także niedoborem witamin. Dlatego warto przygotowywać z nich różne przysmaki. Co więcej, wcale nie trzeba spędzać dużo czasu w kuchni, aby stworzyć orzeźwiającą i aromatyczną potrawę. Sprawdź nasz przepis na wyśmienitą zupę truskawkową!

Przepis na truskawki z makaronem

Przed wrzuceniem kilograma truskawek do gorącej wody, należy je opłukać i odszypułkować. Następnie dodać cukier i zagęścić, np. kisielem truskawkowym lub mąką. Aby zupa owocowa z truskawek stała się bardziej kremowa, warto dolać do niej dwie duże łyżki śmietany. W drugim garnku należy ugotować makaron, a następnie połączyć go z zupą. Tak przygotowaną zupę truskawkową z makaronem można udekorować listkami mięty.