Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Sałatki na Wielkanoc

Sałatki na Wielkanoc
Kalendarz Drukuj Kalendarz Udostępnij

Wielkanoc to tradycyjne, świąteczne potrawy. W czasie świąt na stole pojawiają się różnorodne dania. Nie ma zasady co do ich liczby, tak jak w przypadku świąt Bożego Narodzenia. Podczas śniadania wielkanocnego nie powinno zabraknąć jajek, białej kiełbasy, pieczonych mięs, mazurków, babek wielkanocnych, żurku czy barszczu białego. Na stole pojawią się sałatki, które są symbolem wiosny. Jakie sałatki najczęściej goszczą w wielu domach podczas świąt:

  • Sałatka jarzynowa to klasyka naszej polskiej kuchni. Zdecydowanie jeden z najbardziej znanych domowych przepisów. Dlatego nie mogło zabraknąć jej w tym zestawieniu. Tym bardziej, że dla wielu osób to pozycja obowiązkowa każdych świąt.

  • Sałatka nicejska to chyba najbardziej znana na świecie francuska sałatka. Skomponowana jest z sałaty rzymskiej,  tuńczyka, jajek ugotowanych na twardo, pomidorów. 

  • Sałatka Cezara to jedna z najsmaczniejszych sałatek. Oryginalna receptura zawiera trzy podstawowe składniki  – chrupiącą sałatę rzymską, grzanki czosnkowe i parmezan, a wszystko to oblane aromatycznym sosem.

  • Sałatka z śledziem to potrawa obowiązkowa na świątecznym stole. Co więcej jako przystawka sprawdzą się nie tylko na święta. Warto więc przetestować różne kombinacje smakowe z śledziem w roli głównej. Wariacji na temat śledzi jest mnóstwo. Polecam sałatkę z śledzi ze śmietaną z dodatkiem jabłka i cebuli, sałatkę śledziową z burakami czy sałatkę z śledziem, cebulą i fenkułem.