Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Sok z ogórków kiszonych

Sok z ogórków kiszonych

Często woda po ogórkach jest traktowana jako odpad i wylewana. Ewentualnie czasem wykorzystywana jest do przygotowania zupy ogórkowej. Niektórym może jeszcze kojarzyć się z remedium na kaca. Woda po...

Czytaj więcej
Sok z ogórków kiszonych
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół

 

Często woda po ogórkach jest traktowana jako odpad i wylewana. Ewentualnie czasem wykorzystywana jest do przygotowania zupy ogórkowej. Niektórym może jeszcze kojarzyć się z remedium na kaca. Woda po ogórkach ma sporo cennych właściwości. Zamiast wylewać do zlewu warto ją zostawić w lodówce i codziennie pić małe ilości.

Właściwości soku z kiszonych ogórków

Sok z ogórków kiszonych jest korzystny dla zdrowia. Głównie ze względu na bakterie probiotyczne, które są odpowiedzialne za proces fermentacji. Poprawiają one odporność organizmu oraz stan mikrobiomu a co za tym idzie funkcjonowania jelit. Powoduje to zmniejszenie ewentualnych dolegliwości trawiennych. Po wodę z kiszonych ogórków warto sięgać również podczas antybiotykoterapii by dbać o odpowiednią ilość bakterii probiotycznych w jelitach.

Ze względu na zawartość witamin i składników mineralnych woda z kiszonych ogórków może przyczynić się do wzmocnienia paznokci oraz włosów, a także poprawy stanu skóry. Regularne picie soku z ogórków kiszonych może pozytywnie wpływać na wartości ciśnienia tętniczego oraz poziom cholesterolu we krwi.