Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Odkurzacz pionowy – sprzątanie na co dzień i od święta

1. Odkurzacz pionowy – jak wybrać?
2. Gdzie się sprawdzi odkurzacz pionowy?
3. Filtr gwarantujący czystość absolutną
4. Najlepsze odkurzacze pionowe

Trudno wyobrazić sobie szybkie i dokładne sprzątanie bez użycia odkurzacza. Niezależnie od tego, czy chcemy zebrać okruchy po śniadaniu, czy zrobić świąteczne porządki w całym domu, sięgamy po odkurzacz. Jest to tym wygodniejsze i szybsze, im mniej czasu zajmuje podłączanie węża, odpowiednich końcówek i przewodu zasilającego. Jeżeli chcemy mieć odkurzacz zawsze pod ręką, nieustannie gotowy do działania oraz naprawdę zwinny i lekki, to najlepszym rozwiązaniem będzie odkurzacz pionowy bezprzewodowy, który zupełnie odmienił spojrzenie Mateusza na odkurzanie. Jaki model wybrał i co go do tego przekonało?

Odkurzacze pionowe zyskują coraz większą popularność. Szczególnie te najbardziej wydajne, które oferują skuteczność sprzątania, w niczym nieustępującą tradycyjnym odkurzaczom przewodowym. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Odkurzacz pionowy – jak wybrać?

Wieczór serialowy z przyjaciółmi? Domówka? A może impreza na mniejszą skalę, czyli wspólna zabawa z dziećmi na dywanie? Cokolwiek nie wybierzesz – owe wydarzenia łączą trzy rzeczy. Miejsce (Twój dom), klimat (dobra zabawa) i fakt, że na podłodze i meblach zostaną ślady przyjemnych aktywności w postaci rozsypanych chipsów, połamanych paluszków, okruszków czy kawałków owoców. Uniknąć się tego nie da, ale szybkie sprzątanie rozwiąże ten mały problem. Szczególnie, gdy do sprzątania będziesz mieć sprzęt, który stanie się realną, wygodną w obsłudze pomocą. Właśnie takie są odkurzacze pionowe. Na co zwrócić uwagę, gdy decydujesz się na tego rodzaju sprzęt?

Wystarczy przejrzeć dowolny ranking odkurzaczy pionowych, aby przekonać się, że kluczowymi cechami, które powinny wyróżniać tego rodzaju urządzenia są: skuteczność działania (jakość sprzątania), długi czas pracy oraz łatwość obsługi. Wymienione cechy przekonały Mateusza do zakupu odkurzacza pionowego Athlet – modelu zapewniającego skuteczność porównywalną z odkurzaczami tradycyjnymi. Dodatkowo za jednym razem można odkurzyć nim całe mieszkanie (nie tylko podłogi, ale także na przykład uprzątnąć popcorn i sól z sofy), bez konieczności doładowania urządzenia, ponieważ Athlet to wytrzymały mocarz, który pracuje nieprzerwanie nawet do 75 minut. To aż nadto, żeby spokojnie doprowadzić do perfekcyjnej czystości salon i kuchnię nawet po najhuczniejszej domówce.

PoradaMateusz Gessler
Mój Athlet pracuje do 75 minut na jednym ładowaniu. Spokojnie mogę więc posprzątać w tym czasie swoje mieszanie. A i na sąsiada czasu wystarczy ;)
Bosh

Sprzątanie to często trudna droga, bo stoją na niej nie tylko przeszkody stałe (meble, drzwi, donice z kwiatami etc.), ale także te o wiele bardziej ruchome – dzieci, domowe zwierzaki i jeszcze przewód od odkurzacza, który zawsze wije się tam (z reguły pod nogami), gdzie jest najmniej potrzebny. Jak temu zaradzić? Na dzieci i zwierzęta nie mamy skutecznego patentu, ale przewodów łatwo się pozbyć. Wystarczy tylko wybrać odkurzacz, który ich nie ma! Z doświadczeń Mateusza i wielu użytkowników tej klasy urządzeń jasno wynika, że odkurzacz pionowy bezprzewodowy to pełny komfort sprzątania oraz swoboda poruszania się. Nie wymaga szukania gniazdek, a długość przewodu zasilającego nie ogranicza przemieszczania się. Po prostu chwytamy i sprzątamy – szybka akcja i porządek przywrócony.

Odkurzacze pionowe są stosunkowo lekkie i zwinne. Wyobraź sobie, że już nigdy nie będziesz musiał przenosić ciężkiego odkurzacza z pokoju do łazienki, z łazienki do kuchni, ani męczyć się z nim podczas schodzenia po schodach. Jednak warto pamiętać, że liczy się nie tylko waga, lecz przede wszystkim ergonomia. By odkurzacz bezprzewodowy spełniał to kryterium, powinien mieć bardzo nisko ulokowany środek ciężkości, co sprawia, że jest wyjątkowo łatwy i wygodny w manewrowaniu – poruszanie się z nim między meblami nie wymaga dużego wysiłku. Jego konstrukcja ułatwia odkurzanie wszelkich zakamarków oraz przestrzeni pod fotelami czy sofami. Nie będziesz musiał ich przesuwać. Teraz odkurzanie może stać się prawdziwą przyjemnością – ten fakt potwierdza sam Mateusz, który jest zachwycony nowym wymiarem odkurzania.

[photo id="624"]

Warto zwrócić uwagę również jeszcze na jeden fakt. Wiele modeli odkurzaczy pionowych to urządzenia samostojące. Oznacza to, że nie musisz opierać ich o ściany czy meble. To rozwiązanie docenisz zwłaszcza, gdy podczas odkurzania będziesz musiał coś podnieść lub przesunąć. Urządzenia te są łatwe w przechowywaniu, ponieważ nie zajmują wiele miejsca, a tym samym można je umieścić we wnęce czy szafie w korytarzu i zawsze mieć na wyciągnięcie ręki. Dokładnie takie rozwiązanie początkowo wybrał Mateusz, jednak… estetyczny wygląd modelu tak mu się spodobał, że nie ma zamiaru go ukrywać. Nowoczesny design i smukłość sprzętu zachęcają do wyeksponowania urządzenia w pomieszczeniu. Ponadto odkurzacz w kuchni to niezawodny pomocnik – zwłaszcza dla kucharza.

PoradaDorota Szelągowska
Z dużą satysfakcją mówię o sposobie przechowywania odkurzacza w domu Mateusza. Dzięki temu, że jest tak ładny, może stać na przykład w kuchni i być dla niej ozdobą.
Bosh

Gdzie się sprawdzi odkurzacz pionowy?

Skuteczny w działaniu i wygodny dla użytkownika sprzęt to także pierwszy krok do wyrobienia nawyku sprzątania. Także u dzieci. Mając odkurzacz zawsze pod ręką, o wiele łatwiej zmotywować się na co dzień do sprzątania oraz dbania o porządek. Wiedząc, że działanie nie będzie wymagało od nas skomplikowanych czynności, podłączania, przynoszenia sprzętu, a następnie jego odkładania, początek będzie łatwiejszy. Korzystając z lekkiego pionowego odkurzacza łatwiej będzie Ci namówić dziecko do wspólnej zabawy przy sprzątaniu, a tym samym uczyć je od najmłodszych lat dbania o porządek w swoim pokoju, a nawet w całym domu.

Skuteczność działania odkurzacza pionowego idzie w parze z tym, jak wiele rodzajów powierzchni potrafi szybko i dokładnie oczyścić. Z reguły (zależnie od producenta i modelu) jest on wyposażony w komplet końcówek (ssawek i szczotek) przeznaczonych do różnych powierzchni, zapewniających efektywne odkurzanie dywanów, podłóg twardych, terakoty czy tapicerek, a także dotarcie do ciasnych zakamarków. Czasami mamy też do czynienia z rozwiązaniami niemalże uniwersalnymi, które pozwalają na sprzątanie bez wymiany końcówek. Jednym z nich jest szczotka AllFloor HighPower Brush, w jaką jest wyposażony odkurzacz Athlet. Dzięki temu, że można nią sprzątać wszystkie rodzaje podłóg, rozwiązanie świetnie sprawdzi się w czasie szybkiego sprzątania całego domu.

Zwierzaki, w tym ukochane koty Mateusza, potrzebują zabawy, a właściciele uwielbiają wspólne harce ze swoimi pupilami bez konieczności zastanawiania się, jak później posprzątać sierść czy żwirek. To właśnie z myślą o właścicielach domowych czworonogów został stworzony pionowy odkurzacz stojący z serii ProAnimal. Zastosowana w nim szczotka ProAnimal posiada specjalny wałek do zbierania sierści, który pozwala na szybkie i efektywne oczyszczanie nawet grubych dywanów.

[photo id="625"]

Filtr gwarantujący czystość absolutną

Ile razy w czasie sprzątania orientowałeś się, że odkurzacz przestaje skutecznie sprzątać, bo ma zapchany worek lub należy wyczyścić filtr? W zaawansowanych technologicznie odkurzaczach bezprzewodowych nie musisz już sobie tym zaprzątać głowy. Wbudowane systemy poinformują Cię o konieczności czyszczenia filtra. W przypadku odkurzaczy Athlet Ultimate proces czyszczenia filtra jest wyjątkowo prosty i szybki. Dzięki RotationClean System wystarczy zdjąć pojemnik na kurz, obrócić czerwone pokrętło i kurz wpada do pojemnika. Ten system szczególnie docenią alergicy, którzy muszą minimalizować kontakt z kurzem i innymi czynnikami powodującymi reakcje alergiczne. Wyższej klasy odkurzacze mogą także gwarantować bardzo dokładne oczyszczenie powietrza wylotowego z drobinek kurzu – wszystkie zanieczyszczenia pozostają w pojemniku odkurzacza.

Najlepsze odkurzacze pionowe

Po południu przyjeżdżają w odwiedziny teściowie, więc nadchodzi TEN dzień i musisz zrobić nieco większe niż zwykle sprzątanie. Zastanawiasz się, czy możliwe jest kompleksowe posprzątanie mieszkania – od sufitu po podłogi, bez konieczności przygotowywania ogromnego arsenału środków czyszczących, z którymi musisz biegać po całym mieszkaniu? Oczywiście, że tak. Wystarczy, że użyjesz odkurzacza o bogatym zestawie końcówek, które pozwalają odkurzać delikatne przedmioty (zasłony, żaluzje, abażury lamp, ramki obrazów), gładkie podłogi (panele, parkiety, podłogi z desek), dywany oraz tapicerki i trudno dostępne zakamarki. Na przykład odkurzacze z linii Unlimited umożliwiają sprzątanie 360°, dzięki czemu przyspieszysz swoją pracę, a sam proces sprzątania stanie się po prostu wygodny.

Najlepsze odkurzacze pionowe w razie potrzeby bez problemu przekształcisz w odkurzacz ręczny. To bardzo wygodne i oszczędzające mnóstwo czasu rozwiązanie. Z jego pomocą szybko posprzątasz też samochód.

[photo id="626"]

Odpowiadając sobie na pytanie, jaki odkurzacz pionowy wybrać, pamiętaj, że odkurzacze pionowe nie tylko spełniają najwyższe kryteria wydajności, są zwinne i lekkie, ale do tego odznaczają się starannie opracowanym designem – choć nie wpływa to na jakość działania, to zdecydowanie zwiększa satysfakcję użytkownika. Jeśli nie wierzysz, zapytaj Mateusza!

 

Data publikacji: 2019-06-14
Strefa gotowania
Innowacyjna płyta indukcyjna marki Bosch została harmonijnie wpasowana w piękny, kamienny blat roboczy. Piekarnik z parowarem i szuflada grzewcza, znajdujące się poniżej blatu, tworzą centrum kulinarnego świata w prywatnej kuchni Mateusza. To tu mistrz kuchni przygotowuje posiłki dla swojej rodziny i znajomych.
Kredens
Ta część kuchni nawiązuje wizualnie do klasycznego kredensu. Tutaj znalazły swoje miejsce ulubione sprzęty Mateusza: robot kuchenny Optimum oraz w pełni zabudowana zmywarka. Tuż obok idealnie wpasował się poręczny i zawsze gotowy do pracy odkurzacz bezprzewodowy.
Pralka i suszarka w słupku
Projekt Doroty Szelągowskiej maksymalnie wykorzystuje każdą dostępną przestrzeń. Jednym z pomysłowych i funkcjonalnych rozwiązań jest pralka i suszarka w słupku. Idealnym miejscem na te sprzęty okazała się mała wnęka w korytarzu przy łazience. Prawda, że genialne?